27 października 2020,imieniny Iwony, Sabiny

I Suski Turniej Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat

Nowy 2014 Rok najmłodsi Seidokaratecy rozpoczęli od nowego wyzwania. 19 stycznia 2014 roku stawili się na Pierwszym Suskim Turnieju Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat. Organizatorem turnieju był Beskidzki Klub Karate na czele z Sensei Piotrem Michulec 4 DAN.Hala sportowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w |Suchej Beskidzkiej przywitała łącznie 158 zawodników i zawodniczek, by walczyć o trofea i pokazać swoje umiejętności, a także walczyć ze swoimi słabościami. Nie zabrakło również i najmłodszych żywieckich karateków , którzy w liczbie 19 zawodników, przybyli by reprezentować swoje Dojo, w dwóch kategoriach: kata ( forma) i kumie (walka).Jak zawsze widownia zapełniła się kibicami i bliskimi zawodników, którzy przyjechali wpierać swoje dzieci i rodzeństwo w zmaganiach.

Tradycyjnie o godzinie 9:30 przy dźwiękach samurajskiej muzyki rozpoczęło się uroczyste otwarcie i na halę weszli przedstawiciele klubów seido: Andrychów, Bielsko-Biała, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Nowy Targ, Oświęcim, Czechowice-Dziedzice, Kalwaria, Kęty, Myślenice, Wadowice i Żywiec.
Po przywitaniu honorowych gości przez Sensei Piotra, Jun Shihan Bogdan Czapla 6 DAN otworzył turniej i życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia sukcesu i każdemu z osobna by był zwycięzcą.
Rozpoczęła się rywalizacja wśród zawodników od konkurencji kata w kategoriach wiekowych i wg stopni KYU. Każdy starał pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście żywieccy seidokaratecy nie zawiedli, podium było ich, a stanęli na nim:

I miejsce:
- Marek Lach 6 KYU,
- Julia Lizak 6 KYU ,
- Jakub Gach-Koziołek 6 KYU

II miejsce:
- Dominika Stwora 6 KYU
- Michał Buława 7 KYU

III miejsce:
- Konrad Kubies 8 KYU

IV miejsce :
- Dawid Olszowski 4 KYU
- Karolina Malczewska 4 KYU
- Wojciech Skoczeń 5 KYU
GRATULACJE !!!

Po dekoracji zwycięzców w kata i posiłku, przystąpiono do rozegrania konkurencji kumite, która wymagała od zawodników wiele cierpliwości i umiejętności walki. Na pierwszy ogień poszli Tomasz Szlagor, Dawid Olszowski, Kacper Dzięgiel i Konrad Stwora. Tomek kontuzjowany nie dał sobie odebrać zwycięstwa w swojej kategorii. Dawid, któremu przyszło walczyć
z kolegą z klubu Kacprem, po czterech stoczonych walkach również był niepokonany. Konrad startował pierwszy raz i choć w drugiej walce odpadł, pokazał wielkiego ducha walki. Następnie do walki stanęli Wojciech Skoczeń i Marek Lach. Wojtek po wyczerpującej walce odpadł, ale walczył dzielnie. Marek również nie dawał za wygraną, jednak w drugiej walce przeciwnik był lepszy.
Nadszedł czas na dziewczyny i do walki stanęły Karolina Malczewska i Aleksandra Kaśków. W swoich walkach były niepokonane, jednak przyszło im się razem zmierzyć w walce finałowej.
Karolina choć nie dawała za wygraną, musiała uznać wyższość Oli . Ale i tak podium było dla nich. Po trudach walki, kontuzjowani ale szczęśliwi wychowankowie Sempai Sebastiana cieszyli się ze zwycięstwa i podium znów gościło żywieckich karateków:

I miejsce :
- Dawid Olszowski 4 KYU
- Tomasz Szlagor 4 KYU
- Aleksandra Kaśków 4 KYU

II miejsce :
- Karolina Malczewska 4 KYU

IV miejsce :
- Marek Lach 6 KYU

WIELKIE GRATULACJE !

Turniej pełen wrażeń, emocji, walki, łez porażki i łez szczęścia dobiegł końca. Był udany dla najmłodszych żywieckich seidokarateków – radość z wygranych była ogromna.
Wszystkim, którzy wystartowali gratuluję odwagi stawienia czoła wyzwaniu jakim jest udział w zawodach . Tym , którzy stanęli na podium z całego serca gratuluję, a tym którzy pomimo, że dzielnie walczyli ale odpadli, życzę wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do obranego celu, by się nie poddawali gdy zdarzą się porażki i upadki. By za każdym razem powstali i pomimo upadków walczyli do końca …

OSU!!!
AO


23-01-2014 14:25:57 - Wpis utworzył użytkownik admin