21 października 2020,imieniny Urszuli, Hilarego, Jakuba

Spotkanie kpt. Krystiana Szypki z uczniami Zespołu Szkół w Międzybrodziu Żywieckim

Zespół Szkól w Międzybrodziu Żywieckim 9 grudnia 2013 r. gościł niezwykłego żeglarza, mieszkańca naszej gminy kpt. Krystiana Szypkę. Kapitan Szypka to uczestnik prestiżowych transatlantyckich regat OSTAR , który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” wystartował w tegorocznej edycji najstarszych transatlantyckich regat samotników OSTAR. Był pierwszym od 13 lat Polakiem w tym prestiżowym wyścigu samotnych żeglarzy przez Atlantyk.

Projekt kpt. Szypki nosił nazwę „OSTAR for Dydek”, ponieważ swój udział w tych regatach kapitan zadedykował pamięci wybitnej, nieżyjącej, polskiej koszykarki Małgorzaty Dydek-Twigg „Margo”. OSTAR to najstarsze, odbywające się co 4 lata od roku 1960, transatlantyckie regaty samotników. Zawodnicy startują na jachtach długości 27 – 60 stóp i trasa regat prowadzi z Plymouth w Wielkiej Brytanii do Newport, Rhode Island w USA. Trasa liczy około 3 000 mil morskich, czyli ok. 5 500 km i wiedzie przez północny Atlantyk. Regaty OSTAR uznawane są za jedne z najtrudniejszych regat transatlantyckich i są jednym z najważniejszych wydarzeń żeglarskich na świecie.
Więcej Informacji na temat regat OSTAR i projektu „OSTAR for Dydek” na stronie: www. ostarfordydek.pl oraz na profilu projektu na Facebook'u: www.facebook.com/ostarfordydek

Kapitan podczas spotkania pokazał dzieciom i młodzieży film z rejsu i ciekawie odpowiadał na liczne pytania zadawane przez dzieci. Zdradził kulisy swoich przygotowań i szczegóły transatlantyckich regat. Kapitan zachęcał dzieci i młodzież do realizacji swoich marzeń, do rozwijania w sobie swoich pasji.
Na zakończenie młodzież podziękowała kapitanowi za spotkanie, życząc mu dalszych sukcesów.
10-12-2013 15:11:49 - Wpis utworzył użytkownik admin