10 lipca 2020,imieniny Sylwany, Witalisa, Antoniego

VADEMECUM POSTĘPOWANIA W SYTUACJACH ZAGROŻEŃ

Informujemy, że w Urzędzie Gminy Czernichów jest bezpłatnie rozprowadzane „Vademecum postępowania w sytuacjach zagrożeń”. Zachęcamy mieszkańców do odbioru Vademecum, z którego dowiemy się jak należy zachować się przed, w trakcie i po występujących zagrożeniach pochodzenia naturalnego a także tych wywołanych przez człowieka. Zapoznamy się również z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz sygnałami alarmowymi i komunikatami ostrzegawczymi. Przeczytamy również do czego i w jakim celu służy numer alarmowy 112. Vademecum do pobrania również na naszej stronie - kliknij dowiedz się więcej.

------------------------------------------------
Szanowni mieszkańcy Gminy Czernichów

Każdego dnia środki masowego przekazu informują o katastrofach, klęskach żywiołowych i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Pojawiają się one niespodziewanie, zaskakując swą niszczycielską siłą i rozmiarami. Niektóre z tych zdarzeń mogą dotknąć i nas. Zazwyczaj w takich chwilach uświadamiamy sobie, jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie się na wypadek ich wystąpienia. Najczęściej stan naszego przygotowania decyduje o skali takiego zdarzenia, im lepiej jesteśmy przygotowani na nadejście potencjalnego niebezpieczeństwa tym skutki takiego zdarzenia są mniejsze, nasze mienie jest lepiej zabezpieczone, a co najważniejsze nie jest tak zagrożone nasze zdrowie i życie.
Mam nadzieję, że niniejsza publikacja, która została opracowana z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców Gminy Czernichów, zawierająca praktyczne wskazówki jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zagrożeniem, jak postępować w jego trakcie oraz po jego wystąpieniu, pomoże Państwu w sytuacji zagrożenia uniknąć dramatycznych sytuacji. Wszystkim mieszkańcom Gminy Czernichów życzę, aby zawarte w niniejszej publikacji wytyczne dotyczące zachowań w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia nie musiały być wykorzystywane przez nas w życiu codziennym.

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Czernichów
Szef Obrony Cywilnej Gminy
Barbara Kos-Harat

Załączniki do pobrania

27-11-2019 8:16:38 - Wpis utworzył użytkownik admin