10 lipca 2020,imieniny Sylwany, Witalisa, Antoniego

Jubileusze Małżeńskie w Gminie Czernichów

26 października 2019 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie koncelebrowaną przez Księdza Dziekana Janusza Kuciela, Księdza Proboszcza Parafii Czernichów - Krzysztofa Ciurlę, Księdza Proboszcza Parafii Międzybrodzie Bialskie - Marka Wróbla, Księdza Edwarda Laszczaka oraz ojca Sławomira Zielińskiego. Dalsza część uroczystości odbyła się w Zajeździe na Zaporze, gdzie dla dostojnych Jubilatów przygotowano poczęstunek przy muzyce. 12 par małżeńskich w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny – na wniosek Wójta Gminy Czernichów, otrzymało medale „Za Długoletnie Pożycia Małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenia medali dokonali Wójt Gminy Czernichów – Pani Barbara Kos-Harat, Zastępca Wójta Gminy - Bogusława Białka, Sekretarz Gminy - Krystyna Łoboda, Przewodniczący Rady Gminy Czernichów – Zbigniew Kotrys i Wiceprzewodniczący Rady Gminy- Stanisław Maruszczak. Proboszczowie poszczególnych parafii wręczyli Dostojnym Jubilatom listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu Małżeństwa od Biskupa Bielsko-Żywieckiego Romana Pindla. 24 par małżeńskich obchodziło jubileusz 25-lecia pożycia małżeńskiego, z tej to okazji Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne oraz kwiaty. Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze.

Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego należą do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy sprzed lat. Rocznica ślubu to szczególna okazja aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia.

Jeszcze raz tą droga pragniemy Dostojnym Jubilatom pogratulować tych pięknych Jubileuszy i życzyć wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

Na marmurowej płycie
Czas wyrył wieczne słowa dla ludzkości:
Nic piękniejszego ponad życie,
A w życiu nic ponad czar miłości

- Felix Lope De Vega -
28-10-2019 11:23:23 - Wpis utworzył użytkownik admin