23 września 2020,imieniny Tekli, Boguslawa, Linusa

Jubileusze Małżeńskie w Gminie Czernichów

Dnia 24 października 2015 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim koncelebrowaną przez Księdza Proboszcza Piotra Koniecznego, Księdza Proboszcza Parafii Czernichów Waldemara Niemca oraz Księdza Proboszcza Parafii Międzybrodzie Żywieckie Janusza Kuciela.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Restauracyjnym Verdi w Międzybrodziu Bialskim, gdzie dla dostojnych Jubilatów przygotowano poczęstunek przy muzyce. 10 par małżeńskich tj.: Czesława i Stefan Bednarz, Jadwiga i Franciszek Fluder, Zofia i Józef Hankus, Władysława i Józef Jurasz, Władysława i Edmund Kasperek, Zofia i Jan Kliś, Maria i Stanisław Koryl, Elżbieta i Stanisław Laszczak, Janina Łuszczewska-Król i Józef Król, Alicja i Stanisław Stanaszek w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny – na wniosek Wójta Gminy Czernichów, otrzymało medale „Za Długoletnie Pożycia Małżeńskie” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczenia medali dokonali Wójt Gminy – Adam Kos, Przewodniczący Rady Gminy – Adam Badan oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy - Wojciech Łatanik. Proboszczowie poszczególnych parafii wręczyli Dostojnym Jubilatom listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu Małżeństwa od Biskupa Bielsko-Żywieckiego Romana Pindla. Natomiast 41 par małżeńskich obchodziło jubileusz 25-lecia pożycia małżeńskiego, z tej to okazji Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne oraz kwiaty. Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze.

Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego należą do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy sprzed lat. Rocznica ślubu to szczególna okazja aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia.

Jeszcze raz tą droga pragniemy Dostojnym Jubilatom pogratulować tych pięknych Jubileuszy i życzyć wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.


Na marmurowej płycie
Czas wyrył wieczne słowa dla ludzkości:
Nic piękniejszego ponad życie,
A w życiu nic ponad czar miłości

Felix Lope De Vega Carpio

03-11-2015 10:36:45 - Wpis utworzył użytkownik admin