20 września 2019,imieniny Filipiny, Eustachego, Euzebii

Imprezy i wydarzenia

Mała książka - wielki człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernichowie, Filia w Międzybrodziu Bialskim oraz Żywieckim zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do udziału w projekcie realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę na dobry, czytelniczy start — książki dostosowaną pod względem formy i treści do jego potrzeb, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Zapraszamy do udziału w projekcie! Szczegóły na FB Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Czernichowie-349217708603787/
Dodano: 04-09-2019

XI WIECZORNY BIEG NA GÓRĘ ŻAR

14 września odbędzie się XI Wieczorny Bieg na Górę Żar. To wspaniała okazja do spotkania i uczestnictwa w tym wydarzeniu sportowym. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną na adres zawody@pkl.pl Aby się zapisać należy zapoznanie się z regulaminem, przesłać wypełniony formularz zgłoszenia oraz uiścić opłatę startową w wysokości 30 zł. Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane są do dnia 12 września . 14 września zapisać się będzie można w biurze zawodów od godziny 17.00 do 19.00. Start zawodów godzina 19.30. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkową koszulkę oraz numer startowy. Podczas zakończenia zawodów rozlosowane zostaną nagrody wśród wszystkich uczestników biegu.

organizator: PKL, info: https://www.pkl.pl/post/gora-zar/aktualnosci/xi-wieczorny-bieg-na-gore-zar.html
Dodano: 02-09-2019

V Piknik Rowerowy w Międzybrodziu Bialskim

V Piknik Rowerowy w Międzybrodziu Bialskim już jutro. Szczegóły na https://sokol.waw.pl oraz na plakacie.

organizator: PTG Sokół w Gminie Czernichów
Dodano: 06-09-2019

Witaj Szkoło!!

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty, Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2019/2020 - w imieniu władz samorządowych Gminy Czernichów składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Wszystkim uczniom życzę, aby spełniły się wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiągnięcie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji a szkoła była dla was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz licznych miłych przeżyć związanych z osiągnięciami Waszych podopiecznych.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!
Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 30-08-2019

Uroczystości Patriotyczno-Religijne przy schronie Wędrowiec w Węgierskiej Górce

Węgierska Górka zyskała zaszczytne miano „Westerplatte Południa”. 80 lat temu przyszło im walczyć o naszą Ojczyznę... Mowa o bohaterach, którzy swoim poświęceniem udowodnili, że nie ma niczego cenniejszego niż wolność. 1 września pod schronem bojowym Wędrowiec w gminie Węgierska Górka oddany zostanie hołd Żołnierzom walczącym za Polskę.

Uroczystości Patriotyczno-Religijne odbędą się 1 września przy schronie Wędrowiec. Objęte zostały Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi oraz Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka.
Dodano: 30-08-2019

Uroczystości upamiętniające 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Serdecznie zapraszam wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wojska niemieckie rozpoczęły działania zbrojne 1 września 1939 r. o godzinie 4.45. Niemiecki pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte, niemiecka piechota zaatakowała budynek Poczty Polskiej w Gdańsku.

W dniu 01.09.2019, w godzinę agresji Niemiec na Polskę delegacja Gminy Czernichów złoży kwiaty i zapali znicze pod pomnikiem Wdzięczności Poświęcony Ofiarom Hitlerowskiego Terroru w Czernichowie i tablicami pamiątkowymi w Międzybrodziu Żywieckim i Międzybrodziu Bialskim. Oddamy w ten sposób hołd wszystkim którzy oddali życie na frontach II wojny światowej w obronie Naszej Ojczyzny.

Program:

  • 4:45 – oddanie hołdu w Czernichowie - pomnik Wdzięczności Poświęcony Ofiarom Hitlerowskiego Terroru w Czernichowie
  • 5:00 – oddanie hołdu w Międzybrodziu Żywieckim - tablica przy kościele parafialnym, upamiętniającą mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego poległych w I i II wojnie światowej
  • 5:15 – oddanie hołdu w Międzybrodziu Bialskim - tablica upamiętniającą mieszkańców Międzybrodzia Bialskiego poległych w I i II wojnie światowej, obelisk upamiętniający spotkanie gen. Józefa Hallera z żołnierzami i społeczeństwem Międzybrodzia Bialskiego


Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 30-08-2019

Dożynki Sołeckie w Międzybrodziu Bialskim przeszły do historii

25 sierpnia 2019 w Międzybrodziu Bialskim odbyły się Dożynki Sołeckie. Dożynki to największe w roku święto rolników, jest ono uhonorowaniem ich całorocznej pracy. W staropolszczyźnie nazywano je również wieńcowym – od największego symbolu tego święta - wieńca dożynkowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć https://www.facebook.com/pg/gokis.czernichow/photos/?tab=album&album_id=2497393940489482
Dodano: 27-08-2019

Popłynęli o Puchar Burmistrza i Wójtów

Od głośnego „Ahoj żeglarze!” wypowiedzianego przez komandora Tadeusza Zemczaka rozpoczęły się regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kęty oraz Wójtów Gmin Czernichów i Porąbka. Jak przystało na żeglarską tradycję zawody poprzedziło wciągnięcie bandery na maszt, potem nastąpiła odprawa załóg i wielkie ściganie.
Dodano: 26-08-2019

Dyplomy i nagrody przywieźli reprezentanci gminy Czernichów uczestniczący w Dniach Powiatu Żywieckiego

W ramach imprezy, która miała miejsce w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem odbył się m.in. Przegląd Potraw Regionalnych "Próbowacka Jodła Beskidzkiego" oraz Święto Miodu.

W sobotę do Żywca zjechali samorządowcy, politycy oraz przede wszystkim mieszkańcy powiatu żywieckiego i turyści. Wydarzenie miało biesiadny charakter. Jak co roku zorganizowano Przegląd Potraw Regionalnych czyli „Próbowacke Jodła Beskidzkiego”. W tym konkursie gminę Czernichów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Międzybrodzie Bialskie – Żarnówka. Jury doceniło smak piernika przyznając pierwsze miejsce w kategorii CIASTA. Zupa cebulowa zajęła drugie miejsce w kategorii ZUPY. Podczas Dni Powiatu swoje wyroby prezentowali pszczelarze w ramach „Święta miodu”. W konkursie na najlepszy miód nagrodę otrzymał Piotr Orawczak z Międzybrodzia Bialskiego za miód spadziowy z własnej pasieki. Pan Piotr jest prezesem Koła Pszczelarzy Międzybrodzie-Czernichów, które w tym roku obchodzi Jubileusz 50-lecia. Rozstrzygnięto również konkurs na NAJLEPSZĄ SŁODKOŚĆ REGIONALNĄ powiatu żywieckiego. Nagroda powędrowała do Cukierni Bronowscy za KOŁACZ CZERNICHOWSKI. Dni Powiatu to również uczta muzyczna. W tym roku na scenie Amfiteatru pod Grojcem wystąpiło wiele lokalnych zespołów. Gminę Czernichów reprezentowała Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie, która zagrała pod kierunkiem Tomasza Drewniaka.

Dziękuję władzom powiatu na czele ze Starostą Andrzejowi Kalacie za organizację Dni Powiatu Żywickiego. Dziękuję Państwu za udział i mile spędzony czas przy muzyce, degustacji pysznych miodów oraz potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń z całej Żywiecczyzny.

Z poważaniem
Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat


Dodano: 21-08-2019

Regaty KŻ LOK DRYF

Regaty odbędą się 24 sierpnia 2019, rozpoczęcie zawodów o godzinie 11:00. Szczegóły na plakacie.
Dodano: 20-08-2019

3 sierpnia w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się PRZEGLĄDACKA

Już po raz trzynasty 3 sierpnia w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się PRZEGLĄDACKA czyli przegląd śpiewaków, gawędziarzy i instrumentalistów ludowych. Mimo kapryśnej pogody, publiczność licznie zgromadziła się przed Centrum Kultury, by zobaczyć artystów i wysłuchać prezentowane przez nich utwory. Pierwszą częścią tegorocznej Przeglądacki były przesłuchania zgłoszonych wykonawców. Druga część to koncert laureatów i zaproszonych gości. Najlepsi w przeglądzie otrzymali – oprócz okolicznościowych dyplomów – cenne nagrody w postaci skrzypiec i okaryn. Zdjęcia z imprezy dostępne na https://www.facebook.com/gokis.czernichow
Dodano: 13-08-2019

Dni Powiatu Żywieckiego

Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Żarnówka będą reprezentować gminę Czernichów podczas Dni Powiatu Żywieckiego. Impreza odbędzie się 17 sierpnia w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu.
Dodano: 13-08-2019

Kolejny Turniej Sołectw przeszedł do historii

W ostatnią sobotę lipca spotkali się tradycyjnie już przedstawiciele Międzybrodzia Bialskiego, Międzybrodzia Żywieckiego, Czernichowa i Tresnej, by zmierzyć się w nietypowej rywalizacji. Zabawa miała miejsce na stadionie LKS Magórka w Czernichowie, a jej uczestnicy musieli sprawdzić swoje siły w dziewięciu konkurencjach takich jak: „Rzutką w balon”, „Fasolowy zawrót głowy”, „Ziemniak w koszu”, „Strzelanie rzutów karnych”, „Świat się kręci - Hula –hop”, „Gwóźdź programu”, „Sztafeta rodzinna”, „Bieg w worku” i „Przeciąganie liny na bosaka”. Nie było przegranych. Każde z sołectw otrzymało puchar i dyplom za udział w turnieju. Rozgrywkom – jak co roku – towarzyszyła część artystyczna. Wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Czernichów-Tresna oraz zaproszenie goście - Strażacka Kapela „Sami Swoi” z Czatachowej. Imprezę zakończyła wieczorna zabawa taneczna.
Dodano: 13-08-2019

Dzień Otwarty w Izbie Regionalnej 2019

28 lipca w Izbie Regionalnej w Międzybrodziu Bialskim odbyła się impreza kulturalna „Dzień Otwarty w Izbie Regionalnej”. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia. Celem było zaprezentowanie mieszkańcom gminy, jak również odpoczywającym na urlopach wczasowiczom zbiorów Izby, w tym eksponatów stałych i cennych dokumentów z historii kultury Międzybrodzia.
Dodano: 13-08-2019

7 sierpnia Tour de Pologne w Międzybrodziu Bialskim

Bielski górski etap 76. Tour de Pologne na dystansie 154 km z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i skieruje się na zachód. Po drodze kolarze powalczą na dwóch górskich premiach drugiej kategorii - Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii na Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się dwie lotne premie - w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej.
Dodano: 22-07-2019

Przeglądacka 2019

Jak co roku, w pierwszą sobotę sierpnia, Międzybrodzie Żywieckie tętnić będzie folklorem. Wszystko za sprawą kolejnej edycji „Przeglądacki” czyli konkursu śpiewaków, gawędziarzy i instrumentalistów ludowych. W tym roku impreza odbędzie się już po raz trzynasty.
Dodano: 24-07-2019

Profilaktyczne badania NZOZ MSMEDICA

W dniu 1 sierpnia 2019 w Poradni zdrowia w miejscowości Czernichów przy ul.Żywieckiej 25 będą odbywać się profilaktyczne badania USG (echo serca, usg stawów, tarczycy, piersi, badanie znamiona oraz badania doppler kończyn dolnych, górnych, tętnic szyjnych). Zapisy prowadzone są osobiście w rejestracji poradni lub pod numerem telefonu poradni. Organizatorem badań NZOZ MSMEDICA.
Dodano: 25-07-2019

HEAT GAMES: Pierwsza w historii odsłona Igrzysk Czterech Żywiołów na Górze Żar

W ostatni weekend lipca (26-28) Góra Żar stanie się areną wyjątkowych zmagań sportowych. Pierwsza w historii odsłona igrzysk sportów akcji łącząca wiele dyscyplin, w których międzynarodowe grono zawodników powalczy w wodzie (Hydro), na ziemi (Earth) i w powietrzu (Air), a uzupełnieniem będzie Tunes, czyli koncerty i atrakcje dodatkowe, których wiele zarówno dla uczestników, jak i widzów przygotowali organizatorzy.
Dodano: 25-07-2019

Rusza remont drewnianej zabytkowej dzwonnicy w Tresnej!

Zabytkowa drewniana dzwonnica z 1933 r. usytuowana przy ul. Krępli 29 w Tresnej, od dłuższego czasu wymagała kompleksowego remontu z uwagi na przegnite elementy konstrukcji i elewacji oraz coraz większą niestabilność obiektu. Od 2014 roku Gmina Czernichów bezskutecznie wnioskowała o dotację na ten cel. Dopiero w tym roku udało się pozyskać środki na realizację zadania.
Dodano: 19-07-2019

Sebastian Kawa zdobył złoto w 20. Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie 15 m club standard

W imieniu całej społeczności lokalnej składam najserdeczniejsze gratulacje naszemu mieszkańcowi, życząc kolejnych sukcesów. Sebastian Kawa po raz kolejny udowodnił że jest najlepszy.

Z poważaniem
Wójt Gminy
Barbara Kos-Harat

Dodano: 22-07-2019

Sołecka rywalizacja

Kolejna rywalizacja czterech sołectw przed nami. Wszystkich mieszkańców gminy Czernichów zapraszamy do kibicowania swoim drużynom. W ostatnią sobotę lipca tradycyjnie już staną do rywalizacji cztery drużyny reprezentujące każde z sołectw. Reprezentanci Międzybrodzia Bialskiego, Międzybrodzia Żywieckiego, Czernichowa i Tresnej zmierzą się w sumie w dziewięciu zabawnych konkurencjach. Która drużyna w tym roku okaże się najlepsza? Wszystko rozstrzygnie się 27 lipca na boisku LKS Magórka w Czernichowie. Start o godz. 16.00. Zapraszamy do kibicowania. Rozgrywkom – jak co roku – towarzyszyć będzie część artystyczna. Wystąpi Strażacka Kapela „Sami Swoi” z Czatachowej. Imprezę zakończy wieczorna zabawa taneczna.

Szczegóły na stronie: http://www.gokis.czernichow.com.pl/wiadomosci-cat/art-solecka-rywalizacja,340
Dodano: 24-07-2019

12 lipca 2019 w Żywcu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Policji Państwowej w Żywcu

Powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 r. już od 100 lat stoi na straży porządku i poszanowania prawa. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem Tablicy Pamięci przodownika Józefa Szczepanika. Po części oficjalnej zaproszeni goście zwiedzali wystawę. Następnie w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu odprawiona została Msza Święta. Po mszy nastąpił przemarsz pododdziałów policji, zaproszonych gości oraz rodzin policjantów do Zamku Habsburgów, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne.
Dodano: 15-07-2019

Za mało życia jednego, za mało..

Z przykrością informujemy, że 8 lipca 2019r. odeszła od nas Weronika Grabska-Martyniak. Urodzona w Międzybrodziu Bialskim, była członkiem Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia, autorka wielu wierszy o Międzybrodziu w których opiewała piękno rodzinnych stron, uczuciowo zawsze związana ze swoją małą ojczyzną czemu dawała wyraz w swojej poezji. Pożegnanie nastąpi 11 lipca 2019r. w kościele p w. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim o godz. 15:00. Życzeniem zmarłej było, aby zamiast kwiatów chętni złożyli datki do puszek na działalność hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Dodano: 10-07-2019

Międzynarodowy Bieg Górski Żar już za nami..

Marcin Kubica z Bielska-Białej wygrał 21. edycję Międzynarodowego Biegu Górskiego ŻAR 2019, który odbył się w ostatnią sobotę czerwca w Międzybrodziu Żywieckim. W imprezie wzięło udział 250 zawodników i zawodniczek. Biegacze wystartowali z ulicy Beskidzkiej i mieli maksymalnie dwie godziny na pokonanie malowniczej, ale wymagającej trasy o długości 8,6 km. Najszybciej z tym zadaniem poradził sobie Marcin Kubica z Bielska-Białej – jego wynik to 41:06,2. Drugi był Paulo Veretskyi z ukraińskiego Doniecka z czasem 43:50,6. Trzecie miejsce zajął Kamil Młynarz z Łęcznowoli (44:14,5).
Dodano: 02-07-2019

To nie Szwajcaria, tylko Beskid Mały! Zobacz niezwykły film z krainy beskidzkich jezior

Blisko tysiąc osób bawiło się z "Gościem Niedzielnym" i "Radiem eM" na Górskim Biegu Frassatiego. Reportaż oraz film dostępny na stronie www.gosc.pl

Dodano: 25-06-2019

23 czerwca 2019r. odbyły się w Żywcu uroczystości związane z Jubileuszem 100-lecia Związku Podhalan w Polsce

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w konkatedrze w Żywcu. Mszę koncelebrował bp Roman Pindel a także bp senior Tadeusz Rakoczy. Na rynku żywieckim odbył się pokaz gry na trąbitach. Odbyło się również wręczenie medali oraz wspólne muzykowanie. Jednym z odznaczonych odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” jest mieszkaniec naszej gminy – Pan Jan Pituła z Regionalnego Stowarzyszenia Kulturalnego Roztoka z Międzybrodzia Żywieckiego.

Serdecznie gratuluję Panu Janowi Pitule tak znamienitego wyróżnienia, życząc dalszych sukcesów w dziedzinie kultury.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat

Dodano: 25-06-2019
Dodano: 27-06-2019

Warsztaty w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Południowego

W dniach 18 – 19 czerwca, na zaproszenie Prezydenta Miasta Bielska-Białej pełniącego lidera oraz Instytucji Pośredniczącej dla Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Południowego Województwa Śląskiego, Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat uczestniczyła w warsztatach poświęconych realizacji instrumentu RIT. Celem spotkania była intensyfikacja współpracy samorządów i wzmocnienie partnerstwa na rzecz realizacji wspólnych zintegrowanych projektów, których źródłem finansowania będzie kontynuacja instrumentu RIT w kolejnej perspektywie finansowej 2021-2027. Podczas konferencji Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat podpisała 2 listy intencyjne.
Dodano: 21-06-2019

Zielona Pracownia w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Czernichowie

14 czerwca w Muzeum Śląskim w Katowicach miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie 5-ej edycji konkursu „Zielona Pracownia”. Przedmiotem konkursu „Zielona Pracownia” jest utworzenie szkolnej pracowni, na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych, którego realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów. Wśród laureatów znalazła się szkoła z naszej gminy - Zespół Szkolno Przedszkolny w Czernichowie.
Dodano: 21-06-2019

Sprzątanie Jeziora Międzybrodzkiego i Żywieckiego

15 czerwca 2019 r. odbyła się akcja sprzątania jeziora Międzybrodzkiego i Żywieckiego. W akcję zaangażowani byli: Społeczna Straż Rybacka, OSP Bielsko-Biała Hałcnów – organizatorzy akcji, OSP Czernichów, OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Porąbka, OSP Kobiernice, OSP Czaniec, OSP Bujaków oraz 8 jednostek OSP z Bielska-Białej wraz z drużynami MDP. W inicjatywę włączyli się również płetwonurkowie, jednostki policji, wędkarze. Partnerami akcji byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie, Gmina Czernichów, Gmina Porąbka, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Dodano: 21-06-2019

Bieg Frassatiego

W ekstremalnym upale przyszło zmierzyć się z trasą uczestnikom Górskiego Biegu Frassatiego w Międzybrodziu Bialskim, który odbył się 15 czerwca 2019r. Na starcie imprezy pojawiło się blisko 300 osób. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w biegu. Wyniki biegu we wszystkich kategoriach można znaleźć tutaj: http://chronotex.pl/wyniki/
Biegowi towarzyszył piknik z atrakcjami dla całych rodzin i biegami dla dzieci. Na zakończenie wystąpił Carrantuohill – zespół grający irlandzki folk. Zdjęcia dostępne na stronie https://biegfrassatiego.gosc.pl

info. GOKiS Czernichów
Dodano: 21-06-2019

Bieg na Żar - trwają zapisy

Zapraszamy na XXI Międzynarodowy Bieg Górski ŻAR 2019. Impreza odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca. Trwają zapisy osób, które chcą wziąć udział w biegu. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
Dodano: 14-05-2019

REKRUTACJA do wolontariatu w Szlachetna PACZKA

Właśnie ruszyliśmy z REKRUTACJĄ do #wolontariatu w Szlachetna PACZKA.
SZUKAMY WOLONTARIUSZY!! Jeżeli szukasz wyzwań i chcesz zdobyć doświadczenie dołącz do naszego zespołu. To idealny wolontariat dla tych, którzy nie boją się podejmować trudnych decyzji i chcą zmieniać świat wokół siebie. Jeżeli jesteś otwarty na zmiany i chcesz poczuć, że masz wpływ na to co dzieje się dookoła. Od ilości wolontariuszy zależy ile rodzin w Gmina Czernichów otrzyma pomoc. Dołącz do NAS! Więcej informacji i zgłoszenia do wolontariatu na: www.superw.pl lub pod nr tel 733-035-372. #DziękiTobie zmieni się historia ludzi w potrzebie.
Dodano: 10-06-2019

Akcja sprzątania jeziora Międzybrodzkiego i Żywieckiego

Społeczna Straż Rybacka oraz OSP Bielsko-Biała Hałcnów zapraszają na akcję sprzątania jeziora Międzybrodzkiego i Żywieckiego leżącego w obwodzie gminy Czernichów, które odbędzie się 15.06.2019r. - Czernichów, boisko obok niebieskiej kładki, rozpoczęcie o godz. 8:00.
Dodano: 05-06-2019

Program Górskiego Biegu Frassatiego

Bieg główny, biegi dla dzieci, pokaz iluzjonistyczny, koncert Carrantuohill to tylko niektóre atrakcje, które będą na was czekać już 15 czerwca w Międzybrodziu Bialskim. Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://biegfrassatiego.gosc.pl. Dla najmłodszych biegaczy przygotowano 100 pakietów w 5 biegach. Zapisy do 13 czerwca do godziny 20:00 lub wyczerpania limitu miejsc - Zapisy i Regulamin Dziecięcych Biegów Frassatiego.
Dodano: 11-06-2019

Delegacja z wizytą na uroczystych obchodach 100 lecia powstania jednostki OSP Łopiennik Dolny

W miniony weekend delegacja jednostki OSP Międzybrodzie Żywieckie wraz z Panią Wójt Barbarą Kos-Harat na czele, brała udział w uroczystych obchodach 100 lecia powstania jednostki OSP Łopiennik Dolny, w woj. Lubelski.
Dodano: 04-06-2019

XXI Przegląd Powiatowych Orkiestr Dętych

Po raz XXI już Starostwo Powiatowe zorganizowało Przegląd Powiatowych Orkiestr Dętych. Gminę Czernichów reprezentowały Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie oraz Orkiestra OSP Czernichów - Tresna.


źródło: beskidLIVE.pl

Fotorelacja dostępna na stronie internetowej http://www.zywiec.powiat.pl/post/slonce-muzyka-i-wspaniala-atmosfera-towarzyszyly-xxi-powiatowemu-przegladowi-orkiestr-detych,3654.html
Dodano: 03-06-2019

Sebastian Kawa znów na podium

Mieszkaniec Międzybrodzia Żywieckiego po raz ósmy sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Serdecznie gratulujemy.

Szczegóły dostępne na https://www.aeroklub-polski.pl/aktualnosci/cztery-medale-polakow-na-szybowcowych-mistrzostwach-europy/?fbclid=IwAR3RWVR_DZr0PcI4BMO7x2neathyAhUQXFSCA3QMFKqmUWYjBVEUDREemog
Dodano: 28-05-2019

Powiatowe święto strażaków pod Grojcem

18 maja 2019 roku w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka, w której uczestniczyły wszystkie jednostki z terenu Gminy Czernichów (OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Międzybrodzie Żywieckie, OSP Czernichów-Tresna). Mszy Św. w intencji strażaków przewodniczył ks. Prałat Stanisław Kozieł. Tegoroczne obchody obfitowały w wyróżnienia osób, które swoją pracą, postawą i zaangażowaniem przyczyniły się do poprawy stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu żywieckiego. Wśród odznaczonych są mieszkańcy naszej gminy: druh Łukasz Kamiński - odznaczony złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, druh Mariusz Górski - odznaczony srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa, druh Sebastian Stefański - odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Wręczono także statuetki w plebiscycie tygodnika Żywiecka Kronika Beskidzka – „Strażacy na medal 2019”. W kategorii strażacy ochotnicy w najlepszej trójce znalazł się Radosław Dendys..
Dodano: 21-05-2019

Podziękowanie

Za odwagę, wysiłek, serce i zaangażowanie włożone w ratowanie mienia i dobytku podczas wczorajszych intensywnych opadów deszczu składam serdeczne podziękowania wszystkim jednostkom straży z terenu Gminy Czernichów - OSP Czernichów-Tresna, OSP Międzybrodzie Bialskie, OSP Międzybrodzie Żywieckie. To strażacy ochotnicy, mieszkańcy naszej gminy są niezawodni i niezastąpieni, na Nich zawsze można liczyć. Dziękuję również wszystkim służbom i mieszkańcom zaangażowanym w akcję.

Konieczność interwencji służb można zgłaszać pod numerem telefonu 532721274 lub 338661325.
Informuję, że skutki wczorajszych intensywnych opadów będą usuwane stopniowo w miarę możliwości.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 24-05-2019

Uroczystości gminne Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Fotorelacja z Gminnych uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Czernichowie.
Dodano: 06-05-2019

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wójt Gminy Czernichów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu mają zaszczyt zaprosić na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w dniu 3 maja 2019 roku w Czernichowie.

Program obchodów:
9:00 zbiórka przy remizie OSP w Czernichowie i przemarsz do Kościoła
9:30 Msza Święta z udziałem Orkiestry Dętej, Chóru Kamerton i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernichowie.

Szczegóły dostępne na stronie http://www.gokis.czernichow.com.pl/wiadomosci-cat/art-3-maja-w-gminie-czernichow,322. Zapraszamy do zamanifestowania swojego patriotyzmu poprzez wywieszenie flag narodowych na domach.
Dodano: 30-04-2019

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas pokoju, miłości i radości. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Dodano: 18-04-2019

Konkurs kulinarny pn. Wielkanocny Stół już za nami..

W minioną sobotę 13 kwietnia w Międzybrodziu Bialskim odbył się konkurs kulinarny „Wielkanocny Stół”. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole? Jakie potrawy najłatwiej i najszybciej przyrządzić? Posłuchajmy - https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/to-prawdziwe-pysznosci/41262. Kliknij dowiedz się więcej aby zobaczyć zdjęcia.
Dodano: 15-04-2019

Stoły Wielkanocne 2019 w Gminie Czernichów

Każdego roku w Gminie Czernichów jest okazja, by lepiej poznać tradycje stołu wielkanocnego i skosztować znakomitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Przed nami kolejna edycja imprezy pn. „Stoły Wielkanocne”.

Zapraszamy 13 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 do Sali OSP w Międzybrodziu Bialskim.

Impreza ma charakter konkursu, a jej zadaniem jest promowanie regionalnych tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czernichów przekazują uczestnikom informacje o zwyczajach i obrzędach, które warto kultywować w naszych domach. Goście mogą degustować potrawy i dowiedzieć się jak powinien wyglądać wielkanocny stół, z czego ma się składać święconka i palma.
Dodano: 12-04-2019

Akcja sprzątania Międzybrodzia Żywieckiego

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego do przyłączenia się do akcji sprzątania potoków, nabrzeży, terenów gminnych. Szczegóły na plakacie.
Dodano: 05-04-2019

Wybrano Sołtysa i Radę Sołecką w Międzybrodziu Żywieckim

Ostatnie zebranie sołeckie w Gminie Czernichów odbyło się 31 marca 2019 w Międzybrodziu Żywieckim. Na zebraniu wybrano sołtysa wsi Międzybrodzie Żywieckie, którym ponownie został Pan Jacek Kliś oraz radę sołecką w składzie: Anna Bednarz. Szymon Dudek, Robert Kliś, Adam Kos, Mirosław Martyniak, Danuta Wawak.

Serdecznie gratuluję sołtysowi oraz całej radzie, życząc skutecznej i owocnej działalności na rzecz swojej „Małej Ojczyzny”, satysfakcji z wykonywania mandatu społecznego oraz dobrej współpracy z mieszkańcami.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 02-04-2019

Akcja Czyste Międzybrodzie

Sołtys i Rada Sołecka Międzybrodzia Bialskiego zapraszają na akcję "Czyste Międzybrodzie", które odbędzie się 6 kwietnia 2019r. Szczegóły na plakacie.
Dodano: 25-03-2019

Spotkanie z laureatami XXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mieszkam w Beskidach

6 kwietnia 2019r. o godz. 10:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnnej odbędzie się spotkanie z laureatami XXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mieszkam w Beskidach, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. Organizatorzy docenili prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim, Przedszkola w Międzybrodziu Bialskim, Przedszkola w Międzybrodziu Żywieckim, Szkoły Podstawowej w Czernichowie, Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim i Gimnazjum w Międzybrodziu Żywieckim. Jest to dla nas ogromna radość, gdyż z terenu naszej gminy mamy aż 38 laureatów. Szczegóły na stronie http://mieszkamwbeskidach.pl/.

Składam podziękowania Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Świnnej – organizatorowi konkursu. Uczestnikom i laureatom gratuluję zaangażowania, kreatywności oraz staranności wykonanych prac. Dziękuję również opiekunom za ich trud i włożoną pracę. Beskidy widziane okiem młodych plastyków są jeszcze piękniejsze, ciekawsze i atrakcyjniejsze.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 02-04-2019

Konferencja poświęcona nowoczesnym elementom oświetlenia w przestrzeni publicznej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Elektryków Polskich oddział Bielsko-Bialski w dniach 28-29 marca odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym elementom oświetlenia w przestrzeni publicznej, w której uczestniczyła Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat. Na konferencji poruszano m.in. tematy oświetlenia jako inteligentnej przestrzeni publicznej, architektury światłem obiektów budowlanych jako element podnoszący walory przestrzeni publicznej, optymalizacji kosztów oświetlenia ulicznego. Konferencja odbyła się pod patronatem naukowym Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Dodano: 29-03-2019