20 września 2020,imieniny Filipiny, Eustachego, Euzebii

Imprezy i wydarzenia

Inauguracja programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Żorska Grupa PaT, która 7 listopada 2014 roku wystąpiła na Gali Finałowej PaT/E (edukacja) w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach jeszcze tego samego dnia przyjechała do Międzybrodzia Bialskiego. Tam, w sali sportowej Zespołu Szkół zaprezentowała rodzicom w ramach działania PaT/R (rodzice) spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret”. Gospodarzem spotkania w sprawie profilaktyki uzależnień połączonego z inauguracją programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” był wójt gminy Czernichów Adam Kos, wspierany przez koordynatora projektu w Międzybrodziu Bialskim Rafała Kudrysa, dyrektora Zespołu Szkół Stanisława Droździka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu nadkom. Michała Łukasika. Artykuł i fotorelacja w załączeniu.

Wszelkie informacje na temat programu Pat, można uzyskać na stronie: http://pat.policja.gov.pl/pat/
Dodano: 10-11-2014

Tytuł Superwójta kadencji 2010 - 2014 dla Adama Kosa

Zakończył się plebiscyt na portalu zywiec.naszemiasto.pl. Tytuł Superwójta kadencji 2010-2014 otrzymał Wójt Gminy Czernichów - Adam Kos, który zdobył 4077 głosów. Kliknij "dowiedz się więcej" aby przeczytać wywiad.
Dodano: 06-11-2014

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE

Dnia 25 października 2014 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat. Artykuł i fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 14-11-2014

Otwarcie mostu na Sole w Międzybrodziu Żywieckim - fotorelacja

12 listopada 2014 r. o godz. 12:00 nastąpiło uroczyste poświęcenie i oddanie do użytkowania mostu na Sole w ciągu drogi powiatowej nr 1408S w Międzybrodziu Żywieckim. Informujemy, że od jutra wraca ruch komunikacji PKS Bielsko- Biała i MZK Żywiec według rozkładów obowiązujących sprzed rozpoczęcia remontu mostu. Fotorelacja w załączniku.
Dodano: 12-11-2014
Dodano: 13-11-2014

Dzień SENIORA w Gminie Czernichów

Z inicjatywy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oddział w Gminie Czernichów w obiekcie poprzemysłowym tzw. Flamingo w Międzybrodziu Żywieckim w sobotę 8 listopada 2014 r. miało miejsce spotkanie seniorów z terenu sołectw Czernichów, Tresna i Międzybrodzie Żywieckie. 13 listopada 2014 r. w remizie OSP w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się spotkanie seniorów z Międzybrodzia Bialskiego. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 13-11-2014

Uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie mostu na Sole w ciągu drogi powiatowej nr 1408S w Międzybrodziu Żywieckim

Uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie mostu na Sole w ciągu drogi powiatowej nr 1408S w Międzybrodziu Żywieckim odbędzie się 12 listopada 2014 roku o godz. 12:00. Uroczystość rozpocznie się od strony ulicy Beskidzkiej w Międzybrodziu Żywieckim. Oficjalne przekazanie nastąpi o godz. 13:00 w obiekcie poprzemysłowym po elektrowni w Międzybrodziu Żywieckim (byłe Flamingo) ul. Beskidzka 59.
Dodano: 05-11-2014

Kotyliony na 11 Listopada

W przeddzień Święta Niepodległości, podczas wyjątkowego spotkania Wójta Gminy z przedszkolakami z Międzybrodzia Żywieckiego przygotowano biało-czerwone kotyliony, symbol dumy z polskich barw narodowych. Uczestnicy zachęcają do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Czernichów.
Dodano: 06-11-2014

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów

Wójt Gminy Czernichów ma zaszczyt zaprosić na Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów które rozpoczną się w dniu 11 listopada 2014 roku zgodnie z załączonym programem - kliknij dowiedz się więcej.Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania, niech Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zostanie uczczone wywieszeniem przez nas flag narodowych w oknach naszych domów.

Dodano: 05-11-2014

Inauguracja programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Wójt Gminy Czernichów Adam Kos i Dyrektor Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim Stanisław Droździk, zapraszają na inaugurację programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” z działaniem PaT/R adresowanym do rodziców, młodzieży szkolnej oraz samorządowców, pedagogów i policjantów, która odbędzie się 7 listopada 2014 roku o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Międzybrodziu Bialskim, ul. Bielska 2

Projekt realizowany jest przy współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w ramach programu „Razem bezpieczniej"oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła".

Inaugurację poprowadzi Impresariat programu PaT Gabinetu Komendanta Głównego Policji przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu
Dodano: 21-10-2014

Kotyliony na 11 listopada

W przeddzień Święta Niepodległości, podczas wyjątkowego spotkania Wójta Gminy Czernichów z przedszkolakami z Międzybrodzia Żywieckiego przygotowano biało-czerwone kotyliony – symbol dumy z polskich barw narodowych. Uczestnicy zachęcają do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Czernichów.
Dodano: 06-11-2014

Otwarcie boiska sportowego przy Zespole Szkół w Międzybrodziu Bialskim

W dniu 20 października 2014 r. nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie przyszkolnego boiska sportowego. Dzięki zaangażowaniu Sołtysa, Rady Sołeckiej, Rady i Wójta Gminy Czernichów oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim dzieci i młodzież mogą cieszyć się nowym obiektem sportowym. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 21-10-2014

Ekipa filmowa z Wielkiej Brytanii na Górze Żar

15 osobowa ekipa filmowa z Wielkiej Brytanii realizuje w dniu dzisiejszym program telewizyjny „Man vs. Strongman” na drodze na Górę Żar. W programie realizowanym na zlecenie Discovery Chanel dwaj bohaterowie mają za zadanie przeciągać ciężarówkę. W związku z tym mogą wystąpić czasowe utrudnienia związane z ruchem na 100 metrowym odcinku ul. Górskiej w Międzybrodziu Żywieckim
Dodano: 23-10-2014

Sukces naszych mieszkańców na XVII Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” i Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym w ramach XVII Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” w Kętach.

Miło nam Państwa poinformować o sukcesie naszych mieszkańców na Festiwalu i Przeglądzie Muzycznym Psallite Deo w Kętach. I MIEJSCE w kategorii chórów w Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym i na Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo zajął Chór Fiaccola z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim pod kierunkiem pani Katarzyny Sadlik. Decyzją Jury w kategorii solistów, miejsce pierwsze zajęła Marta Jasek z Międzybrodzia Bialskiego. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Dodano: 22-10-2014

„ZADBAJ O ŚRODOWISKO I SPRZĄTNIJ ŚMIECIA”

Grupa nieformalna “Beskidzcy Płetwonurkowie” działająca przy Stowarzyszeniu Żywiecki Klub Płetwonurkowy w dniu 11 października 2014r. przeprowadziła akcję sprzątania nabrzeża i dna Jeziora Międzybrodzkiego w okolicach stanicy WOPR. W czynny udział włączyła się grupa ratowników miejscowego WOPR oraz lokalna społeczność. Wśród wolontariuszy na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie Klasy Wojskowej Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy. Bez ich aktywnego wsparcia nie odnieślibyśmy takiego sukcesu. Dzięki pomocy wszystkich uczestników zebraliśmy ponad 30 worków śmieci, oczyściliśmy dno Jeziora, wyłowiliśmy wrak kajaka, pozbieraliśmy nieczystości z nabrzeży na odcinku ok. 500m. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na wizerunek Gminy Czernichów oraz poprawi bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą.
Dodano: 15-10-2014

"Zadbaj o środowisko i sprzątnij śmiecia" akcja sprzątania nabrzeży i dna naszych akwenów.

Grupa nieformalna "Beskidzcy Płetwonurkowie" działający przy Stowarzyszeniu Żywiecki Klub Płetwonurkowy serdecznie zaprasza do czynnego udziału w akcji sprzątania nabrzeży i dna naszych akwenów. Gmina Czernichów zaprasza na akcję już 11 października 2014 r. o godz. 11:00 przy stanicy WOPR w Międzybrodziu Bialskim. W akcji wezmą udział uczniowie klasy wojskowej z Moszczanicy. Współorganizator WOPR Bielsko- Biała oddział Międzybrodzie Bialskie, Gmina Czernichów.
Dodano: 09-10-2014

23 Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

4 października 2014 r. na strzelnicy PGE EO S.A. Oddział ZEW Porąbka Żar w Międzybrodziu Bialskim rozegrane zostały Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów w imprezie wzięły udział 32 drużyny sklasyfikowane w sześciu kategoriach, oraz zawodnicy indywidualni. Jedną z licznie reprezentowanych była kategoria służb mundurowych reprezentowana min. przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bielsku-Białej, Państwową Straż Pożarną w Żywcu, Straż Miejską w Żywcu.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy! Wyniki w załączeniu.
Dodano: 08-10-2014

Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

Wójt Gminy Czernichów zaprasza 4 października 2014 roku na XXIII Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów. Zawody odbędą się na strzelnicy sportowej PGE Energia Odnawialna S. A. w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Energetyków 9. Zapisy przyjmowane od godz. 9:00 Godzina 10:00 Powitanie uczestników, rozpoczęcie zawodów, godzina 12:00 koncert orkiestry dętej OSP Międzybrodzie Bialskie, wspólny posiłek, godzina 14:00 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie zawodów. Zapraszamy ! Regulamin zawodów w załączeniu.


Dodano: 29-08-2014
Dodano: 04-09-2014

VI Wieczorowy Bieg na Górę Żar

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania w dniu 20.09.2014 na Górę Żar na wspaniałą imprezę. Rywalizacja odbędzie się przy muzyce oraz oświetlonej trasie biegu. Więcej informacji na stornie organizatora www.pkl.pl
Dodano: 15-09-2014

Jubileusz 100 - lecia PTG SOKÓŁ w Gminie Czernichów

Zarząd Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ" w Gminie Czernichów zaprasza na obchody 100 - lecia PTG SOKÓŁ, rozpoczęcie 6 września 2014 r. o godz. 13.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim. Kliknij tutaj aby zobaczyć program imprezy.


Dodano: 29-08-2014

DOŻYNKI SOŁECKIE w MIĘDZYBRODZIU BIALSKIM

Dnia 24 sierpnia 2014 r. w Międzybrodziu Bialskim odbyły się Dożynki Sołeckie. Święto plonów zainaugurowano mszą świętą w kościele parafialnym, którą celebrował ksiądz proboszcz Piotr Konieczny. Starostami dożynkowymi byli Państwo Anna i Kazimierz Grajcarek. Poświęconymi darami pracy rolników, częstowali przybyłych mieszkańców i gości, Koła Gospodyń Wiejskich, Organizacje społeczne Międzybrodzia Bialskiego oraz Rada Sołecka na czele z sołtysem Panem Krzysztofem Stworą.
Dodano: 27-08-2014
Dodano: 19-08-2014

Dożynki 2014

Sołtys Rada Sołecka Międzybrodzia Bialskiego i Organizacje Społeczne zapraszają serdecznie 24 sierpnia 2014 r. na Dożynki w Międzybrodziu Bialskim.
Szczegółowy program w załączniku.
Dodano: 18-08-2014

PIKNIK SIERPNIOWY

Ośrodek Aktywnego Wypoczynku ŻAR i Gmina Czernichów zapraszają 23-24 sierpnia 2014 r od godz. 14:00.na lotnisko ŻAR w Międzybrodziu Żywieckim. W programie loty treningowe, trening skoczków 17:00 Teatr na walizkach. 19:00 Występ Zespołu Muzycznego Xeno Cover Band. Wstęp wolny! Zapraszamy.
Dodano: 19-08-2014

DNI POWIATU ŻYWIECKIEGO 2014 Próbowacka Jodła Beskidzkiego

W dniach 8,9 sierpnia odbyły się IV Dni Powiatu Żywieckiego. Tradycyjnie w ramach tej imprezy odbył się Przegląd Potraw Regionalnych pn. „Próbowacka Jodła Beskidzkiego” którego celem jest propagowanie dań regionalnych typowych dla Żywiecczyzny oraz możliwość zastosowania ich we współczesnej kuchni. Podczas Przeglądu Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich gmin powiatu prezentują przeróżne regionalne potrawy i napoje. W zmaganiach kulinarnych panie z KGW Międzybrodzia Bialskiego zajęły II m-ce. Gratulujemy sukcesu.
Dodano: 19-08-2014

Przebudowany obiekt poprzemysłowy po elektrowni szczytowo-pompowej w Międzybrodziu Żywieckim został uroczyście otwarty..

W dniu 26 lipca 2014 roku nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu poprzemysłowego po elektrowni szczytowo-pompowej w Międzybrodziu Żywieckim w ramach projektu "Przebudowa i remont obiektu poprzemysłowego po elektrowni szczytowo-pompowej w Międzybrodziu Żywieckim na cele gospodarcze, kulturalne, społeczne, turystyczne i edukacyjne".
Kliknij tutaj aby przeglądać zdjęcia.
Dodano: 29-07-2014

100-lecie Orkiestry Dętej w Międzybrodziu Bialskim

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim zaprasza wszystkich na uroczyste obchody 100-lecia Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie, które odbędą się w dniach 2 i 3.08.2014r. Kliknij tutaj aby zobaczyć program imprezy.
Dodano: 31-07-2014

Czernichowski Jarmark z Miotłą Turniej Czterech Mioteł

W sobotę 19 lipca na boisku LKS Magórka odbyła się impreza "Czernichowski Jarmark z Miotłą- Turniej Czterech Mioteł" w ramach projektu Działaj Lokalnie. W załączeniu fotorelacja.
Dodano: 22-07-2014
Dodano: 16-07-2014
Dodano: 25-07-2014
Dodano: 22-07-2014

Morskie świętowanie

Przed kilkuset laty woje Bolesława Krzywoustego docierając do Bałtyku pod Kołobrzegiem śpiewali:
„Naszym przodkom wystarczały ryby słone i cuchnące,
My po świeże przychodzimy, w oceanie pluskające!
Ojcom naszym wystarczało, jeśli grodów dobywali,
A nas burza nie odstrasza ni szum groźny morskiej fali.
Nasi ojce na jelenie urządzali polowanie,
A my skarby i potwory łowim skryte w oceanie”.
Dodano: 14-07-2014

Zakończono pierwszą edycję programu profilaktycznego pn. ZACHOWAM TRZEŹWY UMYSŁ, A UŻYWKOM MÓWIĘ NIE

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Czernichów pod honorowym patronatem Wójta Gminy. Głównym celem programu była ochrona młodzieży przed zażywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów i innych używek. Program obejmował część edukacyjną w szkołach podstawowych /klasy od IV do VI/ oraz w klasach gimnazjalnych. Realizatorzy części edukacyjnej zostali wyłonieni w drodze konkursu. Program był finansowany ze środków na profilaktykę alkoholową. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pendrive z materiałami edukacyjnymi potrzebnymi do przygotowania się do testów konkursowych.
Dodano: 14-07-2014

Kino z Biedronką. Ulubione filmy publiczności

21 lipca 2014 r. w Międzybrodziu Bialskim przy BIEDRONCE przy ul. Ekologicznej o godz. 21:30 odbędzie się seans filmowy w ramach PLENEROWEGO KINA Z BIEDRONKĄ wstęp wolny! Do połowy sierpnia w całym kraju odbędzie się 100 pokazów najpopularniejszych filmów ostatnich lat. Kino jest kontynuacją pilotażowego projektu z 2013 roku, który cieszył się dużą popularnością wśród klientów sieci sklepów Biedronka. Podczas tegorocznych wakacji w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów Biedronka będzie można obejrzeć ulubione filmy publiczności z ostatnich lat. Projekcje plenerowe odbywać się będą w miejscowościach wypoczynkowych i mniejszych miastach, w których nie ma kin.
Dodano: 15-07-2014

WHIP CONTEST, KINO PLENEROWE ORAZ INNE ATRAKCJE PODCZAS DIVERSE DOWNHILL CONTEST - GÓRA ŻAR

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwane downhillowe wydarzenie - Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest (19-20 lipca 2014, Góra Żar). Już teraz Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy atrakcji specjalnych, przygotowanych dla zawodników oraz kibiców...

Jedną z nich jest Diverse Whip Contest, czyli konkurs na najlepszego „whip’a”. Contest zostanie rozegrany na ostatniej hopie na końcu trasy po sobotnich treningach o godz. 19:00. Osoba, która wykona najbardziej stylowego „whip’a” zgarnia bon o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepach Diverse na terenie całej Polski oraz niespodzianki ! Dla najgłośniejszej ekipy kibiców - „krata złocistego napoju” (oczywiście tylko dla pełnoletnich). Udział w Diverse Whip Contest jest otwarty dla wszystkich tych dla których „whip’y” to chleb powszedni.
Dodano: 15-07-2014

Czernichowski Jarmark z Miotłą i Turniej Czterech Mioteł

Impreza odbędzie się 19 lipca 2014 w Czernichowie na boisku przy ul. Spacerowej.
Dodano: 15-07-2014

Wyniki z XVI Biegu Górskiego ŻAR 2014

W załączeniu do pobrania plik z wynikami z XVI Biegu Górskiego ŻAR 2014. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Dodano: 30-06-2014

Święto Morza 2014

Gmina Czernichów zaprasza na Święto Morza, które odbędzie się w dniach 5 - 6 lipca 2014 w Międzybrodziu Bialskim oraz na Konkurs Wianków. W załączeniu szczegółowy program imprezy.
Dodano: 26-06-2014

Otwarcie boiska w Międzybrodziu Bialskim

W programie:
- wystąpienie Wójta Gminy Czernichów
- przemówienia okolicznościowe
- uroczyste otwarcie obiektu
- konkursy i zabawy dla dzieci
- malowanie twarzy w barwach piłkarskich
- ekologiczna prezentacja edukacyjna dla dzieci
- dmuchańce
Dodano: 04-07-2014

90 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Żywieckim

W dniu 21 czerwca 2014 roku w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej połączona z uroczystością wprowadzenia relikwii Św. Floriana do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem MBNP w Międzybrodziu Żywieckim. Jubileusz rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której nastąpiło wprowadzenie Relikwii Św. Floriana do Kościoła. Z okazji Jubileuszu OSP wręczono odznaczenia zasłużonym druhom z jednostki OSP w Międzybrodziu Żywieckim.

Zdjęcia z uroczystości - kliknij tutaj
Dodano: 23-06-2014

XVI Bieg Górski ŻAR 2014

Pragniemy „ŻAR-liwie” zaprosić wszystkich sympatyków biegów górskich oraz miłośników odpoczynku na łonie górskiej przyrody, do wzięcia udziału w XVI Międzynarodowym Biegu Górskim ŻAR 2014.

http://www.maratonypolskie.pl

Impreza, która tradycyjnie rozpoczyna sezon wakacyjny, odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w Międzybrodziu Żywieckim. Organizatorzy oprócz regulaminowych nagród, podobnie jak w poprzednich edycjach, dla pierwszych 330 zawodników na mecie zapewniają pamiątkowe medale wybite w mennicy królewskiej.
Dodano: 25-03-2014

Warsztaty wyrób mioteł i wikliniarstwo

Rada Sołecka Czernichowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty wyrobu mioteł i warsztaty wikliniarstwa, które odbędą się 27 czerwca 2014 r. o godz. 19.00 w budynku LKS "Magórka" w Czernichowie. Wstęp wolny!
Dodano: 26-06-2014

Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego w Międzybrodziu Żywieckim

8 czerwca 2014r. na zaproszenie Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego oraz Wójta Gminy Czernichów Adama Kosa odbył się Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego. Konwent odbył się w przebudowanym budynku Flamingo. W przebudowanym i doposażonym budynku mieścić się będzie Centrum Kulturalne, jak również pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, które działają na terenie gminy Czernichów.
Zdjęcia dostępne tutaj
Dodano: 23-06-2014

Wyrób mioteł i warsztaty wikliniarskie

Program warsztatów w załączeniu.
Dodano: 12-06-2014

Zapraszamy do Izby Regionalnej na wystawę "Kwiaty rozkwitające w dłoniach. Bibułkarstwo wczoraj i dziś." autorstwa Katarzyny Panczykowskiej

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza do Izby Regionalnej na wystawę codziennie w godzinach otwarcia Izby Regionalnej w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 05-06-2014

II Młodzieżowa Sesja Naukowa podsumowująca Konkurs Literacko - Historyczny dla Młodzieży Gminy Czernichów pt. "Kto,według Ciebie zasługuje na pamięć i dlaczego?"

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza na II Młodzieżową Sesję Naukową która odbędzie się 14 czerwca 2014 r. o godz. 15.00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 05-06-2014

Uroczystość nadania sztandaru dla Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Międzybrodziu Bialskim

1 czerwca 2014 r. odbyło się poświęcenie i nadanie sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim. W załączeniu relacja z imprezy i zdjęcia.
Dodano: 05-06-2014
Dodano: 08-05-2014

W dniu 20.05.2014 roku na terenie Gminy Czernichów odbyła się wizja lokalna Komisji do spraw ustalania szkód i szacowania strat powstałych wskutek klęski żywiołowej – powodzi w maju 2014 roku

Po zebraniu informacji o stratach spowodowanych przez klęskę żywiołową ze wszystkich jednostek samorządu terytorialnego właściwy terytorialnie wojewoda przekazuje do ministra właściwego do spraw administracji wykaz jednostek samorządu terytorialnego dotkniętych klęską żywiołową, podając wysokość strat powstałych w wyniku działania żywiołu oraz wielkość planowanych dochodów własnych jednostki na rok bezpośrednio poprzedzający rok wystąpienia klęski żywiołowej.
Dodano: 21-05-2014