2 kwietnia 2020,imieniny Wladyslawa, Franciszka, Teodozji

Imprezy i wydarzenia

Uroczyste obchody 5 lat istnienia Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W Czernichowie po raz kolejny spotkały się piłkarki ręczne z Żywiecczyzny, by rozegrać mecze ligowe. Zmagania połączone były z jubileuszem 5-lecia szczypiorniaka.Obok władz wojewódzkich i lokalnych organizatorzy gościli trenera brązowych medalistów olimpijskich z Montrealu - Stanisława Majorka, a także sztab szkoleniowy żeńskiej kadry juniorek w osobach Tomasza Konitza i Krystyny Wasiuk. Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt odbyła się pod honorowymi patronatami:Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach,Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty.
Dodano: 16-03-2015

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - ROK 2015 ROKIEM TEATRU

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 13 marca 2015 r. w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim. Regulamin i karta zgłoszenia w załączniku.
Dodano: 19-02-2015

NIECODZIENNY TURNIEJ RĘCZNEJ W CZERNICHOWIE

5-LECIE Z LEGENDAMI SZCZYPIORNIAKA!

To będzie spore wydarzenie sportowe na Żywiecczyźnie. W sobotę (14 marca) do Czernichowa koło Żywca przyjedzie kilka legend piłki ręcznej, w tym trener Stanisław Majorek i wybitny obrotowy Kazimierz Mieleszczuk. Będą oglądać i dopingować młode szczypiornistki podczas turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W tym dniu zaprezentuje się także oficjalnie drużyna SMS Olimpijczyk Żywiec, która zagra w III Lidze Śląskiej Kobiet!
Dodano: 10-03-2015

VI Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów I Mistrzostwa Polski Polskich Towarzystw Gimnastycznych SOKÓŁ

Organizatorzy: PTG SOKÓŁ w Gminie Czernichów, Rada Gminy Czernichów, PKL ŻAR zapraszają wielbicieli białego szaleństwa na VI Amatorskie Zawody Narciarskie o Puchar Rady Gminy Czernichów 7 marca 2015 r. (sobota) na Górę Żar (dolna stacja kolejki). Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie.Karnety dla uczestników we własnym zakresie (z numerem startowym 30% rabatu).
Dodano: 02-03-2015

Kurs Tańca Towarzyskiego

Zapraszamy zainteresowanych na kurs tańca towarzyskiego prowadzony przez Państwa Zuzannę i Macieja Kameckich. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę od godz. 19:00, termin rozpoczęcia zajęć i miejsce zajęć do uzgodnienia z uczestnikami kursu. Zapisy i informacje na plakacie i pod nr. tel. 502 039 987 lub 33/866 13 25.
Dodano: 23-02-2015

Dr Wiesława Malczewska - pozostanie w naszej pamięci

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 23.02.2015 roku zmarła dr Wiesława Malczewska – społecznik, regionalista, Prezes Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia. Była człowiekiem wielkiego serca, pogodna, ciepła, życzliwa ludziom, chętnie dzieliła się swą wiedzą o „naszej małej ojczyźnie”. Będzie nam Jej brakowało. Msza żałobna zostanie odprawiona w dniu 27 lutego 2015 roku o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. Po mszy ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym w Sosnowcu.
Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Pani Prezes.
Dodano: 26-02-2015

Gminny Turniej Piłki Nożnej

Wszystkich sympatyków zapraszamy do kibicowania piłkarzom roczników 2005 i młodszym, którzy wezmą udział w niedzielę 22 lutego 2015 r.od godz. 9:00 w turnieju piłkarskim na hali sportowej w Czernichowie. Do turnieju zgłosiły się drużyny reprezentujące gminę Czernichów, Żywiec, Gilowice, Milówkę i Pietrzykowice.
Dodano: 17-02-2015

V PUCHAR GÓRY ŻAR

PKL ŻAR zaprasza wszystkich narciarzy na zawody 21 lutego 2015 r.szczegóły na www.pkl.pl
Dodano: 09-02-2015

FERIE Z TEATREM

Zapraszamy na sobotnie spotkania z teatrem 7 lutego2015 o godz. 11:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim -LISEK CHYTRUSEK (Teatr Kwadryga) i 14 lutego 2015 o godz.11:00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim - ZACZAROWANY MŁYN (Teatr Kwadryga).
Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Zgłoszenia chętnych uczestników pod tel.33/866 13 25 wew.103
Dodano: 28-01-2015

Ferie w Gminie Czernichów

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Czernichów do aktywnego spędzenia ferii zimowych, poprzez udział w bezpłatnych zajęciach:Podróże z kuchnią - warsztaty kulinarne z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów, Sportowe Ferie w Międzybrodziu Bialskim, Międzybrodziu Żywieckim i Czernichowie oraz Ferie z Biblioteką. W załączeniu informacje o terminach i miejscach zajęć.
Dodano: 28-01-2015

Gmina Czernichów na Karnawale Beskidzkim

31 stycznia 2015 (sobota) w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyła się impreza pn. Beskidzki Karnawał, Gminę Czernichów reprezentowały w tym roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Międzybrodzia Bialskiego - degustacja potraw regionalnych oraz Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie pod dyrekcją Tomasza Drewniaka. Podczas Konkursu Finałowego Żywieckich Godów wręczono nagrody laureatom, wśród nich byli Duża i Mała Roztoka - I Miejsce wśród dorosłych grup kolędniczych, Kolędnicy z szopką ruchomą z Zespołu Roztoka z Czernichowa,oraz wyróżnienie za dobre teksty dla młodszych Kolędników z gwiazdą i kozą z Zespołu Mała Roztoka z Czernichowa pod kierunkiem Pana Romana Kosa. Na zakończenie wystąpił Zespół TREBUNIE-TUTKI.
Dodano: 30-01-2015

100 urodziny Pani Euzebii Skudło – członkini Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych

W dniu 28 stycznia br. wspaniały Jubileusz obchodziła Pani Euzebia Skudło, która w obecności rodziny, pensjonariuszy oraz pracowników ośrodka Ad-Finem celebrowała 100 urodziny. Z okazji setnych urodzin Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Czernichów Adam Kos, który złożył najserdeczniejsze życzenia.
Dodano: 28-01-2015

Karnawałowy Maraton Zumby w Międzybrodziu Bialskim

Na sali Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim w dniu 31 stycznia 2015 r. o godz. 17:00 rozpocznie się karnawałowy maraton Zumby. Szczegóły na plakatach i u instruktora pod. tel. 784880445.
Dodano: 19-01-2015

Roztańczony Dzień Babci i Dziadka

Dzieci i młodzież z terenu gminy Czernichów zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków w dniu 26 stycznia 2015 r. o godz. 17:30 na salę Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim na roztańczony pokaz. Dzieci i młodzież zaprezentują przygotowany pod okiem instruktorów Państwa Zuzanny i Macieja Kameckich pokaz tańca nowoczesnego a uczniowie ogniska baletowego zaprezentują balet klasyczny przygotowany z instruktorem Panią Natalią Waliczek.Zapraszamy!
Dodano: 19-01-2015

Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA zorganizowało w dniu 23 stycznia 2015 Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
po przesłuchaniu uczestników jury przyznało nagrody w następujących kategoriach.
KATEGORIA PRZEDSZKOLE
I MIEJSCE Wojciech Dudek
egzekwo Julia Szczyrk
KATEGORIA KLASY 1-3
I MIEJSCE Michał Przybyła
II MIEJSCE Marta Talik i Maria Prszczółka
KATEGORIA ZESPOŁY
I MIEJSCE Mała Roztoka z Czernichowa
WYRÓŻNIENIA
WYRÓŻNIENIE Wojciech Janitek
Laureatom i uczestnikom gratulujemy!
Dodano: 09-01-2015

WIECZORY KOLĘD w Gminie Czernichów

Poniżej przedstawiamy terminy Wieczorów Kolęd w poszczególnych sołectwach gminy Czernichów. W imieniu organizatorów Rad Sołeckich, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, zapraszamy do wspólnego kolędowania !
- Czernichów - Tresna- Hala sportowa w Czernichowie 17 stycznia 2015 r.
- Międzybrodzie Żywieckie- obiekt poprzemysłowy tzw.Flamingo w Międzybrodziu Żywieckim 17 stycznia 2015 r.
- Międzybrodzie Bialskie - Remiza OSP Międzybrodzie Bialskie 24 stycznia 2015 r. W załączeniu fotorelacja z wieczorów kolęd w Czernichowie - Tresnej i Międzybrodziu Żywieckim.
Dodano: 22-12-2014

Herody z Międzybrodzia Żywieckiego

W niedzielę 04.01.2015. w kościele p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim kolędowała miejscowa kapela „ Corne owce”. Do wspólnego kolędowania przyłączyli się inni instrumentaliści.W niedzielę 11.01.2015. przybędzie i wystąpi po mszy św. o godzinie 11.00 znana 11 osobowa grupa kolędnicza „Herody” z Międzybrodzia Żywieckiego. Zapraszamy.
Dodano: 07-01-2015

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE w Gminie Czernichów

26 grudnia 2014 r. w kościele p w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim Regionalny Zespół Dziecięcy Jaworzyna zaprezentował tradycyjne, góralskie kolędowanie . Nie zabrakło również poświęcenia owsa i góralskiego winszowania. Już jutro 6 stycznia 2015 r. Gminne Ognisko Skrzypcowe pod kierunkiem Izabeli Pyclik zaprasza na koncert kolęd w kościele w Międzybrodziu Żywieckim po Mszy Świętej o godz. 11:00, młodzież z ogniska zaprezentuje utwory ze swej nowej płyty "Śłyse z nieba muzyke", 11 stycznia 2015 r. po Mszy Świętej o godz.17:00 w kościele w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się koncert świąteczno - kolędowy zespołu " Królestwo Beskidu". Zapraszamy ! Wstęp wolny!
Dodano: 05-01-2015

1 grudnia 2014 roku odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Gminy Czernichów

Obrady rozpoczął najstarszy wiekiem radny obecny na sesji Pan Stanisław Kos. Nowo wybrani Radni otrzymali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Ewy Kobyłczyk zaświadczenia o wyborze na Radnego. Potem nastąpiło złożenie ślubowania przez nowo wybranych. Następnie radni dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy. W wyniku tajnego głosowania na przewodniczącego wybrany został ponownie Adam Badan, a wiceprzewodniczącym został Wojciech Łatanik. Aby obejrzeć zdjęcia przejdź do foto galerii.
Dodano: 09-12-2014

Adam Kos Wójt Gminy Czernichów złożył uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie rozpoczął pełnienie swojego urzędu

W dniu 8 grudnia 2014 roku odbyła się II sesja Rady Gminy Czernichów, podczas której Adam Kos Wójt Gminy Czernichów złożył uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie rozpoczął pełnienie swojego urzędu. Adam Kos odebrał również z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Ewy Kobyłczyk zaświadczenie o wyborze na stanowisko Wójta. W drugiej części obrad powołano członków komisji Rady Gminy. Wybrano ich skład oraz przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, którym został Robert Kliś. Aby obejrzeć zdjęcia przejdź do foto galerii.

Dodano: 09-12-2014

Gminne Kolędowanie

26 grudnia 2014 r. Koncert Regionalnego Zespołu Dziecięcego JAWORZYNA i zespołu ROZTOKA po Mszy Św. o godz 11:00 Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim;
28 grudnia 2014 r. Koncert Chóru Parafialnego Fiaccola po Mszy Św. o godz 11:00 Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim.
28 grudnia 2014 r. KONCERT ŚWIĄTECZNY Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie po Mszy Św. o godz 17:00 Kościół p.w. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim.
Dodano: 23-12-2014

Kolędnicy w urzędzie gminy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolędowania w urzędzie gminy - foto galeria.
Dodano: 19-12-2014

Sukces naszych zespołów na XI Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ZŁOTA KANTYCZKA 2015 w Jaworznie

Jest nam niezmierni miło poinformować Państwa o sukcesie naszych zespołów na XI Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek ZŁOTA KANTYCZKA 2015 w Jaworznie.W kategorii dorośli I MIEJSCE CHÓR FIACCOLA Parafia M.B. Nieustającej Pomocy, Międzybrodzie Żywieckie, w kategorii KLASY IV – VI SP, I MIEJSCE Regionalny Zespół Dziecięcy „Jaworzyna” Międzybrodzie Żywieckie. Gratulujemy! I życzymy powodzenia na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie
Dodano: 15-12-2014

Jarmark Bożonarodzeniowy pod Żarem

Podczas sobotniego Jarmarku nie zabrakło kiermaszu artykułów świątecznych, stoiska z rękodziełem artystycznym wykonanym przez dzieci i młodzież oraz twórców ludowych, a także Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czernichów. Najmłodsi z zapałem dekorowali pierniki i słuchali opowieści o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w naszym regionie.Kiermasz połączony był z promocją świątecznej płyty ogniska skrzypcowego Gminy Czernichów pod kierunkiem Izabeli Pyclik. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 15-12-2014

Otwarcie Centrum Weterana.

W centrum Warszawy w niedzielę 21 grudnia 2014 r. otwarto Dom Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Ma on upamiętniać poległych uczestników zagranicznych misji wojskowych i pomagać tym żyjącym.
W ceremonii na specjalne zaproszenie wzięli udział nasi mieszkańcy Elżbieta i Ryszard Pawłowscy. Pani premier Ewa Kopacz i minister obrony narodowej wyrazili wdzięczność weteranom walk na misjach zagranicznych. Dom Weterana to podziękowanie Polek i Polaków za służbę i poświęcenie żołnierzy dla ojczyzny. Naszym mieszkańcom dziękujemy, za popularyzację wiedzy o działaniach wojennych, dziękujemy za oddanie i bezinteresownie podejmowane działania dla dobra naszej ojczyzny.
Dodano: 22-12-2014

"Magiczne miejsca w gminie Czernichów, czyli dzieła natury i rąk ludzkich, które warto zobaczyć". Konkurs literacko - historyczny Towarzystwa Miłośników Międzybrodzia

Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia zaprasza do udziału w konkursie literacko – historycznym młodzież z gminy Czernichów.Szczegóły w załączonym regulaminie.
Dodano: 16-10-2014

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gminie Czernichów

W dniu 13 grudnia 2014 roku w obiekcie poprzemysłowym FLAMINGO w Międzybrodziu Żywieckim w godzinach od 16:00 do 18:00 odbędzie się kiermasz artykułów świątecznych, stoiska z rękodziełem artystycznym wykonanym przez dzieci i młodzież oraz twórców ludowych i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Czernichów. Kiermasz połączony będzie z promocją płyty kolęd i pastorałek w wykonaniu OGNISKA SKRZYPCOWEGO GMINY CZERNICHÓW. Dla najmłodszych wspólne dekorowanie pierników i  opowieści o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w naszym regionie.

Dodano: 21-11-2014

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

W dniu 6 grudnia 2014 r. w obiekcie poprzemysłowym tzw. Flamingo w Międzybrodziu Żywieckim Święty Mikołaj odwiedził i obdarował dzieci z terenu gminy Czernichów. Dzieci obdarowały Świętego pięknymi piosenkami, wierszykami i kolorowymi obrazkami, które będzie można zobaczyć już w sobotę 13 grudnia 2014 na wystawie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 08-12-2014

Spotkanie z Mikołajem w Gminie Czernichów

Zapraszamy dzieci z terenu Gminy Czernichów w wieku przedszkolnym i z klas I-III Szkoły Podstawowej, na spotkanie z Mikołajem w Międzybrodziu Żywieckim - Flamingo, w dniu 6 grudnia 2014 roku o godzinie 11:00. Aby dziecko mogło wziąć udział w mikołajkowym spotkaniu należy skontaktować się z Urzędem Gminy Czernichów biuro nr 5 do dnia 3 grudnia 2014. Urząd Gminy Czernichów czynny w godz. 7:30-15:30, tel. 338661325 wew. 103.
Dodano: 21-11-2014

20 listopada 2014 został uruchomiony elektroniczny System Informacji Przestrzennej Gminy Czernichów

E-Mapa to internetowy serwis do prowadzenia urzędowej bazy ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wszystkie bazy są podłączone do usługi pozwalającej na lokalizację miejsca na podstawie adresu. Daje to wszystkim użytkownikom prosty sposób korzystania z urzędowej informacji adresowej. Serwis dla mieszkańców dostępny jest pod linkiem: www.czernichowzywiecki.e-mapa.net
Dodano: 20-11-2014

"Modelarstwo w Gminie Czernichów 30 + 1"

Klub Modelarstwa Lotniczego ŻAR w Międzybrodziu Żywieckim zaprasza na jubileuszową wystawę modelarstwa lotniczego pn. " Modelarstwo w Gminie Czernichów 30 + 1". Wystawa będzie dostępna dla oglądających w obiekcie poprzemysłowym w Międzybrodziu Żywieckim tzw. Flamingo w terminie od 13 listopada 2014 r. do 5 grudnia 2014 r. Wstęp wolny.
Dodano: 15-10-2014

Obchody Święta Niepodległości i uroczyste sadzenie "Dębów Wolności" w Gminie Czernichów.

Święto Niepodległości w Gminie Czernichów w 96 rocznicę odzyskania wolności obchodzono szczególnie radośnie. Wójt z mieszkańcami z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego posadzili Dęby Wolności upamiętniające 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce. Przy miejscach pamięci w całej gminie uczczono hołd poległych za ojczyznę. Nie zabrakło występów artystycznych przedszkolaków, harcerzy, chórów i orkiestr gminnych.
W załączeniu fotorelacja z obchodów.
Dodano: 12-11-2014

Inauguracja programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Żorska Grupa PaT, która 7 listopada 2014 roku wystąpiła na Gali Finałowej PaT/E (edukacja) w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach jeszcze tego samego dnia przyjechała do Międzybrodzia Bialskiego. Tam, w sali sportowej Zespołu Szkół zaprezentowała rodzicom w ramach działania PaT/R (rodzice) spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Sekret”. Gospodarzem spotkania w sprawie profilaktyki uzależnień połączonego z inauguracją programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” był wójt gminy Czernichów Adam Kos, wspierany przez koordynatora projektu w Międzybrodziu Bialskim Rafała Kudrysa, dyrektora Zespołu Szkół Stanisława Droździka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu nadkom. Michała Łukasika. Artykuł i fotorelacja w załączeniu.

Wszelkie informacje na temat programu Pat, można uzyskać na stronie: http://pat.policja.gov.pl/pat/
Dodano: 10-11-2014

Tytuł Superwójta kadencji 2010 - 2014 dla Adama Kosa

Zakończył się plebiscyt na portalu zywiec.naszemiasto.pl. Tytuł Superwójta kadencji 2010-2014 otrzymał Wójt Gminy Czernichów - Adam Kos, który zdobył 4077 głosów. Kliknij "dowiedz się więcej" aby przeczytać wywiad.
Dodano: 06-11-2014

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE

Dnia 25 października 2014 roku odbyła się niecodzienna uroczystość – spotkanie par małżeńskich, które wspólnie przeżyły 25 i 50 lat. Artykuł i fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 14-11-2014

Otwarcie mostu na Sole w Międzybrodziu Żywieckim - fotorelacja

12 listopada 2014 r. o godz. 12:00 nastąpiło uroczyste poświęcenie i oddanie do użytkowania mostu na Sole w ciągu drogi powiatowej nr 1408S w Międzybrodziu Żywieckim. Informujemy, że od jutra wraca ruch komunikacji PKS Bielsko- Biała i MZK Żywiec według rozkładów obowiązujących sprzed rozpoczęcia remontu mostu. Fotorelacja w załączniku.
Dodano: 12-11-2014
Dodano: 13-11-2014

Dzień SENIORA w Gminie Czernichów

Z inicjatywy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oddział w Gminie Czernichów w obiekcie poprzemysłowym tzw. Flamingo w Międzybrodziu Żywieckim w sobotę 8 listopada 2014 r. miało miejsce spotkanie seniorów z terenu sołectw Czernichów, Tresna i Międzybrodzie Żywieckie. 13 listopada 2014 r. w remizie OSP w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się spotkanie seniorów z Międzybrodzia Bialskiego. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 13-11-2014

Uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie mostu na Sole w ciągu drogi powiatowej nr 1408S w Międzybrodziu Żywieckim

Uroczyste oddanie do użytku i poświęcenie mostu na Sole w ciągu drogi powiatowej nr 1408S w Międzybrodziu Żywieckim odbędzie się 12 listopada 2014 roku o godz. 12:00. Uroczystość rozpocznie się od strony ulicy Beskidzkiej w Międzybrodziu Żywieckim. Oficjalne przekazanie nastąpi o godz. 13:00 w obiekcie poprzemysłowym po elektrowni w Międzybrodziu Żywieckim (byłe Flamingo) ul. Beskidzka 59.
Dodano: 05-11-2014

Kotyliony na 11 Listopada

W przeddzień Święta Niepodległości, podczas wyjątkowego spotkania Wójta Gminy z przedszkolakami z Międzybrodzia Żywieckiego przygotowano biało-czerwone kotyliony, symbol dumy z polskich barw narodowych. Uczestnicy zachęcają do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Czernichów.
Dodano: 06-11-2014

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów

Wójt Gminy Czernichów ma zaszczyt zaprosić na Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czernichów które rozpoczną się w dniu 11 listopada 2014 roku zgodnie z załączonym programem - kliknij dowiedz się więcej.Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania, niech Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada zostanie uczczone wywieszeniem przez nas flag narodowych w oknach naszych domów.

Dodano: 05-11-2014

Inauguracja programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

Wójt Gminy Czernichów Adam Kos i Dyrektor Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim Stanisław Droździk, zapraszają na inaugurację programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” z działaniem PaT/R adresowanym do rodziców, młodzieży szkolnej oraz samorządowców, pedagogów i policjantów, która odbędzie się 7 listopada 2014 roku o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Międzybrodziu Bialskim, ul. Bielska 2

Projekt realizowany jest przy współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w ramach programu „Razem bezpieczniej"oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła".

Inaugurację poprowadzi Impresariat programu PaT Gabinetu Komendanta Głównego Policji przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu
Dodano: 21-10-2014

Kotyliony na 11 listopada

W przeddzień Święta Niepodległości, podczas wyjątkowego spotkania Wójta Gminy Czernichów z przedszkolakami z Międzybrodzia Żywieckiego przygotowano biało-czerwone kotyliony – symbol dumy z polskich barw narodowych. Uczestnicy zachęcają do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Czernichów.
Dodano: 06-11-2014

Otwarcie boiska sportowego przy Zespole Szkół w Międzybrodziu Bialskim

W dniu 20 października 2014 r. nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie przyszkolnego boiska sportowego. Dzięki zaangażowaniu Sołtysa, Rady Sołeckiej, Rady i Wójta Gminy Czernichów oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim dzieci i młodzież mogą cieszyć się nowym obiektem sportowym. Fotorelacja w załączeniu.
Dodano: 21-10-2014

Ekipa filmowa z Wielkiej Brytanii na Górze Żar

15 osobowa ekipa filmowa z Wielkiej Brytanii realizuje w dniu dzisiejszym program telewizyjny „Man vs. Strongman” na drodze na Górę Żar. W programie realizowanym na zlecenie Discovery Chanel dwaj bohaterowie mają za zadanie przeciągać ciężarówkę. W związku z tym mogą wystąpić czasowe utrudnienia związane z ruchem na 100 metrowym odcinku ul. Górskiej w Międzybrodziu Żywieckim
Dodano: 23-10-2014

Sukces naszych mieszkańców na XVII Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” i Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym w ramach XVII Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo” w Kętach.

Miło nam Państwa poinformować o sukcesie naszych mieszkańców na Festiwalu i Przeglądzie Muzycznym Psallite Deo w Kętach. I MIEJSCE w kategorii chórów w Ogólnopolskim Przeglądzie Muzycznym i na Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo zajął Chór Fiaccola z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim pod kierunkiem pani Katarzyny Sadlik. Decyzją Jury w kategorii solistów, miejsce pierwsze zajęła Marta Jasek z Międzybrodzia Bialskiego. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Dodano: 22-10-2014

„ZADBAJ O ŚRODOWISKO I SPRZĄTNIJ ŚMIECIA”

Grupa nieformalna “Beskidzcy Płetwonurkowie” działająca przy Stowarzyszeniu Żywiecki Klub Płetwonurkowy w dniu 11 października 2014r. przeprowadziła akcję sprzątania nabrzeża i dna Jeziora Międzybrodzkiego w okolicach stanicy WOPR. W czynny udział włączyła się grupa ratowników miejscowego WOPR oraz lokalna społeczność. Wśród wolontariuszy na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie Klasy Wojskowej Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy. Bez ich aktywnego wsparcia nie odnieślibyśmy takiego sukcesu. Dzięki pomocy wszystkich uczestników zebraliśmy ponad 30 worków śmieci, oczyściliśmy dno Jeziora, wyłowiliśmy wrak kajaka, pozbieraliśmy nieczystości z nabrzeży na odcinku ok. 500m. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na wizerunek Gminy Czernichów oraz poprawi bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą.
Dodano: 15-10-2014

"Zadbaj o środowisko i sprzątnij śmiecia" akcja sprzątania nabrzeży i dna naszych akwenów.

Grupa nieformalna "Beskidzcy Płetwonurkowie" działający przy Stowarzyszeniu Żywiecki Klub Płetwonurkowy serdecznie zaprasza do czynnego udziału w akcji sprzątania nabrzeży i dna naszych akwenów. Gmina Czernichów zaprasza na akcję już 11 października 2014 r. o godz. 11:00 przy stanicy WOPR w Międzybrodziu Bialskim. W akcji wezmą udział uczniowie klasy wojskowej z Moszczanicy. Współorganizator WOPR Bielsko- Biała oddział Międzybrodzie Bialskie, Gmina Czernichów.
Dodano: 09-10-2014

23 Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

4 października 2014 r. na strzelnicy PGE EO S.A. Oddział ZEW Porąbka Żar w Międzybrodziu Bialskim rozegrane zostały Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów w imprezie wzięły udział 32 drużyny sklasyfikowane w sześciu kategoriach, oraz zawodnicy indywidualni. Jedną z licznie reprezentowanych była kategoria służb mundurowych reprezentowana min. przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bielsku-Białej, Państwową Straż Pożarną w Żywcu, Straż Miejską w Żywcu.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy! Wyniki w załączeniu.
Dodano: 08-10-2014

Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów

Wójt Gminy Czernichów zaprasza 4 października 2014 roku na XXIII Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Czernichów. Zawody odbędą się na strzelnicy sportowej PGE Energia Odnawialna S. A. w Międzybrodziu Bialskim przy ul. Energetyków 9. Zapisy przyjmowane od godz. 9:00 Godzina 10:00 Powitanie uczestników, rozpoczęcie zawodów, godzina 12:00 koncert orkiestry dętej OSP Międzybrodzie Bialskie, wspólny posiłek, godzina 14:00 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, zakończenie zawodów. Zapraszamy ! Regulamin zawodów w załączeniu.


Dodano: 29-08-2014