2 kwietnia 2020,imieniny Wladyslawa, Franciszka, Teodozji

Imprezy i wydarzenia

Turniej Sołectw w Gminie Czernichów już za nami..

Turniej Sołectw w gminie Czernichów ma wieloletnia tradycję. W okresie wakacji w turniejowe szranki stają przedstawiciele czterech sołectw naszej gminy: Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Czernichów i Tresna.
Dodano: 22-07-2015

Kino z Biedronką 22 lipca w Międzybrodziu Bialskim

16 lipca w Jarosławiu startuje kolejna edycja wakacyjnego Kina z Biedronką. Przez miesiąc, aż do połowy sierpnia, w całym kraju przy sklepach sieci odbywać się będą bezpłatne plenerowe pokazy polskich i zagranicznych filmów. W tym roku z okazji 20-lecia sieci sklepów Biedronka wybranych zostało 20 kultowych filmów dla całej rodziny. Wstęp na wszystkie seanse będzie bezpłatny. Lista sklepów biorących udział w projekcie oraz daty i godziny seansów dostępne są na stronie: www.kinozbiedronka.pl.
Dodano: 14-07-2015

XV Piknik Modelarski Lipiec 2015

Zapraszamy na lotnisko "ZAR" w Międzybrodziu Żywieckim w dniach 18-19 lipca. Program imprezy na załączonym plakacie.
Dodano: 14-07-2015

Piknik Rodzinny

Gmina Czernichów zaprasza na Piknik Rodzinny który odbędzie się 18 lipca (sobota) 2015 roku. Zapraszamy
Dodano: 14-07-2015

ŚWIĘTO MORZA W GÓRACH

4-5 lipca w Międzybrodziu Bialskim odbyła się 79 edycja imprezy Święto Morza w załączeniu fotorelacja z imprezy i artykuł.
Dodano: 06-07-2015

Eliminacji do II Mistrzostw Polski Cross Monster 2015

11 lipca 2015, start godzina 9:00

Harmonogram:
9:00 – 10:00 rejestracja grup w biurze zawodów, treningi, zapoznanie się z trasą, jazda próbna, losowanie i pobranie numerów startowych
11:00 – zbiórka wszystkich uczestników na starcie
11:30 – rozpoczęcie zawodów
1) Monster Slalom
13.00- rozpoczęcie drugiej konkurencji
2) Zjazd na krechę
15:30 – zakończenie zawodów, podliczenie punktów, posiłek
16:00 – ogłoszenie wyników, ceremonia wręczenia nagród
16:30 – atrakcje dodatkowe
Dodano: 10-07-2015

ŚWIĘTO MORZA 2015

Tegoroczna edycja to już 79 odsłona Święta Morza w górach.W programie Święta Morza każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród atrakcji nie zabraknie konkursów, pokazów, sportowych zmagań na wodzie i lądzie, a także występów i koncertów. W program imprezy na stałe wpisała się tradycja puszczania wianków na tafli jeziora w ramach obchodów Nocy Świętojańskiej. Zapraszamy już 4-5 lipca 2015 r. Program w załączniku. Impreza pod patronatem Ligi Morskiej i Rzecznej.
Dodano: 22-06-2015

XVII Międzynarodowy Bieg Górski - Żar 2015 - już za nami!

W załączeniu fotorelacja z biegu. Zapraszamy na stronę internetową www.maratonypolskie.pl, na której dostępne są wyniki. W imieniu organizatorów gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w XVII edycji BIEGU ŻAR.
Dodano: 03-06-2015

Wyniki II EDYCJI KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO - ZACHOWAM TRZEŹWY UMYSŁ A UŻYWKOM MÓWIĘ NIE!

Zakończono tegoroczną edycję konkursu profilaktycznego ZACHOWAM TRZEŹWY UMYSŁ A UŻYWKOM MÓWIĘ NIE ! W każdej ze szkół na terenie gminy Czernichów nagrodzono laureatów:
Z S Międzybrodzie Bialskie - Gimnazjum: I Miejsce Bartosz Weiss, II Miejsce Kacper Płonka, III Miejsce Natalia Kołek, IV Miejsce - Ewelina Trzopek. Wyróżniono: Katarzynę Konior i Weronikę Waluś. w ZS M-dzie Żywieckie Gimnazjum I Miejsce Anna Szlagor, II Miejsce Aleksandra Janitek, III Miejsce Julia Potępa, IV Miejsce Aleksandra Ośmiałowska wyróżniono: Janitek Aleksandrę, Sabinę Harat i Karolinę Lejawka. W kategorii Szkół Podstawowych: I Miejsce Klaudia Matura - SP Czernichów, II Miejsce Dorota Płóciennik - SP M-dzie Bialskie nr 2,III Miejsce Klaudia Szemla SP w M-dziu Bialskim, IV Miejsce Natalia Adam, Wyróżniono: Natalię Łuc, Kingę Łatanik. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do następnej edycji w nowym roku szkolnym.

Dodano: 25-06-2015

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

W dniu 20 czerwca 2015 roku na boisku LKS MAGÓRKA w Czernichowie odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze z udziałem trzech jednostek OSP. W kategorii mężczyźni powyżej 16 lat: I Miejsce zdobyło - OSP Międzybrodzie Bialskie, II Miejsce OSP Czernichów - Tresna, III Miejsce OSP Międzybrodzie Żywieckie, Kategoria kobiety powyżej 16 lat: I Miejsce - OSP Międzybrodzie Bialskie, II Miejsce - OSP Międzybrodzie Żywieckie. Drużyny MDP: I Miejsce: OSP Międzybrodzie Żywieckie, II i III Miejsce OSP Czernichów - Tresna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !
Dodano: 04-09-2014

Akcja "Czyste Międzybrodzie" już za nami..

Serdecznie dziękujemy OSP Międzybrodzie Bialskie, radnym oraz tym nielicznym mieszkańcom Międzybrodzia, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji "Czyste Międzybrodzie". Zapraszamy w przyszłym roku.

Rada Sołecka
Międzybrodzia Bialskiego
Dodano: 15-06-2015

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Akcja Policji z Komendy Powiatowej w Żywcu, OSP z terenu Gminy Czernichów i WOPR Bielsko - Biała dla dzieci. W akcji wzięły udział pierwszaki z terenu gminy Czernichów. Spotkanie to miało na celu uświadomienie dzieciom bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas wypoczynku wakacyjnego.
Dodano: 16-06-2015

AKCJA CZYSTE MIĘDZYBRODZIE

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, organizacje społeczne, na sprzątanie potoków, jeziora i chodników w dniu 13.06.2015 roku (sobota) w godz. 9:00 do 13:00. Koordynator akcji - Sołtys, Rada Sołecka Międzybrodzia Bialskiego. Worki na śmieci będą wydawane od godziny 9:00 – 9:30

W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCACH:

  • Przystanek zapora;
  • Sklep Żarnówka;
  • Plac nad jeziorem przy ORLIKU;
  • Plac przy LOK-u;
  • Centrum – zbiornik przeciwpożarowy;
  • Przystanek Orionówka;
  • Most ul. Zdrojowa;
  • Most ul. Magurki

Odbiór worków o godz. 13:00 w w/w punktach.
SPRZĄTAJMY RAZEM ! Dziękujemy za prężne przyłączenie się do akcji!

Dodano: 08-06-2015

Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej z wizytacją w naszym regionie

W dniu 29 maja 2015 roku w sali konferencyjnej PGE Energia Odnawialna Porąbka-Żar w Międzybrodziu Bialskim odbyło się spotkanie z Sejmową Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Tematami wyjazdowymi posiedzenia Komisji były: rewitalizacja obiektów poprzemysłowych na przykładzie Gminy Czernichów - prezentował Wójt Gminy Adam Kos oraz energetyka odnawialna na terenach górskich.
Dodano: 29-05-2015

Gmina Czernichów na XVII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych

XVII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych 7 czerwca 2015 r.odbędzie się w Żywieckim Parku w programie:
13:15 - przemarsz orkiestr ulicami Kościuszki i Zamkową do Żywieckiego Parku
13:45 - wspólny koncert orkiestr dętych,
14:00 - prezentacje orkiestr dętych w tym z terenu gminy Czernichów: Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie pod dyrekcją pana Tomasza Drewniaka i Orkiestra Dęta OSP Czernichów -Tresna pod dyrekcją pana Stanisława Pałygi.
W razie niepogody impreza odbędzie się w sali widowiskowej MCK w Żywcu, Al. Wolności 4
Dodano: 03-06-2015

Koncert dla Mamy i Taty

We wtorek 26 maja 2015 r.w Czernichowskiej sali OSP odbył się Koncert dla Mamy i Taty zorganizowany przez Sołtysa Tresnej z Radą Sołecką i KGW Czernichów - Tresna. W koncercie licznie udział wzięły występujące dzieci, młodzież i oglądający rodzice. W programie przedstawiono utwory muzyczne w wykonaniu ognisk muzycznych skrzypcowego i gitarowego,zaprezentowano pokaz tańca nowoczesnego. Nie zabrakło poezji dla mam w wykonaniu poety pana Kazimierza Pantoła i występu Chóru Kamerton. O pyszny poczęstunek zadbały panie z KGW Czernichów - Tresna.
Dodano: 28-05-2015

Dzień Dziecka z PZW koło Czernichów

PZW koło Czernichów zaprasza 31 maja 2015 r. o godz. 9:00 do Czernichowa - rozlewisko przy ul. Żywieckiej, wszystkie dzieci z terenu gminy Czernichów w wieku od 7 do 13 lat z opiekunami na ZAWODY WĘDKARSKIE.
Dodano: 28-05-2015

Zajęcia z Nordic Walking z instruktorem

Jeśli chcesz dowiedzieć się o prawidłowej technice chodzenia z kijami, Jeśli chcesz sprawdzić swoją technikę, Jeśli chcesz spędzić efektywnie czas zapraszamy na zajęcia z nordic walking z instruktorem. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim 28 maja 2015 r. (czwartek) o godz. 19:00. Zajęcia poprowadzi instruktor PSNW Katarzyna Daniek. Zapisy i informacje pod. tel. 793909018. p.s. kije zapewnia instruktor.
Dodano: 12-05-2015

KONCERT DLA MAMY i TATY

Sołtys i Rada Sołecka Tresnej oraz Koło Gospodyń Wiejskich Czernichów - Tresna, zapraszają na Koncert dla Mamy i Taty, który odbędzie się dn. 26 maja 2015 r. o godz. 16:00 sala remizy OSP Czernichów - Tresna. W programie: występy ogniska skrzypcowego pod kierunkiem Pani Izabeli Pyclik, ogniska gitarowego pod kierunkiem Pana Mateusza Kleina, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci z ogniska tanecznego pod kierunkiem Państwa Zuzanny i Macieja Kameckich.Koncert Chóru Kamerton pod dyrekcją Pani Katarzyny Sadlik. Zapraszamy !
Dodano: 22-05-2015

Uroczyste poświęcenie owiec

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz hodowcy owiec z Międzybrodzia Żywieckiego 17 maja 2015 po Mszy św o godz. 8:00 uroczyście poświęcili swoje owce. Nie zabrakło góralskiej muzyki, jadła i dobrej zabawy.
Dodano: 21-05-2015

UTALENTOWANA GIMNASTYCZKA Z MIĘDZYBRODZIA BIALSKIEGO

Miło nam Państwu zakomunikować, że Julia Dajda, uczennica Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim, podczas THE CUP OF OSTRAVA zdobyła I MIEJSCE w kategorii rocznik 2008. Gratulujemy sukcesu! Trzymamy za Julkę kciuki w kolejnych zawodach!
Dodano: 14-05-2015

Uroczyste poświęcenie owiec

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne ROZTOKA, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz hodowcy owiec z Międzybrodzia Żywieckiego zapraszają 17 maja 2015 po Mszy św o godz. 8:00 Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim na uroczyste poświęcenie owiec.W programie: poświęcenie, mieszanie owiec, przejście na polanę, poczęstunek przy muzyce góralskiej. Pytomy piyknie!
Dodano: 13-05-2015

4 RAJDY GÓRSKIE - ŁĄCZĄ NAS GÓRY

Stowarzyszenie-Lokalna Grupa Działania "Żywiecki Raj", zaprasza do wzięcia udziału w organizowanych rajdach 17 maja -Czupel, Magurka, 24 maja - Hala Rysianka, 14 czerwca Lasek, 21 czerwca - Barania Góra. Organizatorzy gwarantują opiekę przewodnika, transport, ubezpieczenie i posiłek. Więcej informacji na www.zywieckiraj.pl.
Dodano: 10-04-2015

Podziękowanie za wieloletnią współpracę byłemu sołtysowi z Międzybrodzia Żywieckiego Józefowi Orawczak

Na sesji w dniu 30 kwietnia Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz Sołtysi podziękowali za wieloletnią współpracę byłemu sołtysowi z Międzybrodzia Żywieckiego Józefowi Orawczak. Za sumienne dbanie o dobro lokalnej społeczności we wszystkich dziedzinach życia, za troskę wyrażającą się podejmowaniem i skutecznym realizowaniem działań i inicjatyw służących rozwojowi wsi, sołectw a tym samym całej naszej gminy.
Dodano: 07-05-2015

Konkurs plastyczny ŚWIĘCI W OCZACH DZIECKA rozstrzygnięty

W ramach konkursu plastycznego wpłynęło blisko 80 prac, wykonanych przez dzieci i młodzież z terenu gminy Czernichów. Zwycięzcom gratulujemy!. W załączniku protokół z listą nagrodzonych.
Dodano: 11-05-2015

Najlepszy piątoklasista Województwa Śląskiego uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzybrodziu Bialskim

PATRYK BABULA został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Finał konkursu odbył się 27 lutego 2015 roku w Bielsku Białej. Nasz piątoklasista zdobył 48 punktów na 50 możliwych. Rada Gminy Czernichów doceniła pracę Patryka i podczas sesji Rady Gminy 30 kwietnia 2015 roku wręczyła nagrodę w postaci roweru.
Dodano: 04-05-2015

PAULINA STAŚKO została nagrodzona podczas XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych – Bytom 2015

23 kwietnia br. mieszkanka Międzybrodzia Żywieckiego , uczennica 3 klasy żywieckiej „Budowlanki pod Góralem”, PAULINA STAŚKO została nagrodzona podczas XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych – Bytom 2015. W tym prestiżowym konkursie Paulinka zajęła I MIEJSCE za pracę w kategorii ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU pt.: „ Koncepcja zagospodarowania zielenią Dolnej Stacji Kolejki PKL na Górze Żar”..
Dodano: 04-05-2015

Kuloodporni Bielsko-Biała - trenować będzie na Orliku w Międzybrodziu Bialskim

W sobotę 09.05.2015, od godziny 9:00, drużyna piłki nożnej osób po amputacjach - Kuloodporni Bielsko-Biała - trenować będzie na Orliku w Międzybrodziu Bialskim. Amp Futbol to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa osób niepełnosprawnych. Trwają intensywne pracy, aby w niedługim czasie dołączyła ona do sportów paraolimpijskich. Jest to ważny argument, żeby zacząć jak najszybciej treningi. Wciąż jest duża szansa, na dołączenie do Reprezentacji Polski Amp Futbol Polska
Dodano: 04-05-2015

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Gminie Czernichów

3 - go Maja w Gminie Czernichów odbyły się uroczyste obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminny Dzień Strażaka. W Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czernichów w Międzybrodziu Bialskim, wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe z terenu Gminy Czernichów wraz z Orkiestrą Dętą OSP Międzybrodzie Bialskie. Warto przypomnieć, że OSP Międzybrodzie Bialskie obchodzi w tym roku jubileusz 110 -lecia istnienia.
Dodano: 04-05-2015

Akcja sprzątania zakończona sukcesem

W środę 29 kwietnia 2015 roku mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego aktywnie uczestniczyli w akcji sprzątania potoków, nabrzeży, terenów gminnych. Dziękujemy za prężne zorganizowanie akcji Sołtysowi, Radzie Sołeckiej , OSP Międzybrodzie Żywieckie i wszystkim mieszkańcom.
Dodano: 30-04-2015

BYŁ WŚRÓD NAS - wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II

Przez najbliższy tydzień wokół kościoła w Międzybrodziu Bialskim można oglądać wystawę "Był wśród nas". Przedstawia ona zdjęcia św. Jana Pawła II w różnych miejscach naszej diecezji - między innymi w Międzybrodziu Bialskim i Żywieckim. Na wystawie możemy zobaczyć także zdjęcia rodzinne papieża oraz jego górskie wędrówki z przyjaciółmi. W rocznice kanonizacji św. Jana Pawła II warto przypomnieć sobie jego słowa i spotkania, w których niektórzy nasi mieszkańcy uczestniczyli osobiście. Zapraszamy!
Dodano: 27-04-2015

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminny Dzień Strażaka.

Zapraszamy do udziału w Gminnych Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Gminnego Dnia Strażaka.Według następującego programu: godz. 10:30 przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji z Orkiestrą Dętą OSP Międzybrodzie Bialskie spod remizy OSP do kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. Godz. 11:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Czernichów. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zamanifestowania naszego patriotyzmu poprzez wywieszenie flag narodowych na naszych domach.
Dodano: 21-04-2015
Dodano: 13-04-2015

Polsko - Ukraińska konferencja naukowa

Na zaproszenie Poseł na Sejm RP Pani Małgorzaty Pępek w dniu 27 kwietnia 2015 roku w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się Polsko - Ukraińska konferencja naukowa pn. "Różne aspekty bezpieczeństwa na obszarach przygranicznych państwa a prawa wolności i obowiązki jednostki".
Gospodarzem konferencji był Adam Kos - Wójt Gminy Czernichów. Kliknij tutaj aby zobaczyć zdjęcia.
Dodano: 27-04-2015

Czy to trawnik, woda, las na sprzątanie nadszedł czas!

OSP Międzybrodzie Żywieckie, Sołtys Rada Sołecka, Radni i Urząd Gminy Czernichów zapraszają 29 kwietnia 2015 r. wszystkich mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego do przyłączenia się do akcji sprzątania potoków, nabrzeży, terenów gminnych. Worki na śmieci będą wydawane w Centrum Kultury od godz 8:00 -9:00. Zbiórka worków ze śmieciami odbędzie się o godz. 17:00 przy ulicach: Energetyków, Beskidzka, Górska, Kosarzyska, Gajni, Groniaki, Spacerowa. Dziękujemy za prężne przyłączenie się do akcji !
Dodano: 28-04-2015

DIVERSE DOWNHILL CONTEST NA GÓRZE ŻAR – STARTUJĄ ZAPISY DO INAUGURACYJNEGO PUCHARU POLSKI 2015 W DOWNHILLU

Rozpoczęcie sezonu downhillowego zbliża się wielkimi krokami. Niespełna półtora miesiąca pozostało do rozpoczęcia zawodów i niezwykłej rywalizacji w zjeździe na rowerach. Wkrótce ruszają prace z przygotowaniem trasy do pierwszej odsłony Diverse Downhill Contest 2015 i jednocześnie pierwszej edycji Pucharu Polski. Tym razem rozpoczęcie sezonu zawodów pucharowych odbędzie się w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar cieszącej się ciekawą, szybką i długą trasą.
Dodano: 17-03-2015

JOGA dla każdego, a szczególnie dla Twojego kręgosłupa!

Zapraszamy na zajęcia w każdy wtorek w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim od godz. 17:30 do 19:00. Pierwsze zajęcia 21 kwietnia 2015 r. Wstęp wolny na pierwsze zajęcia! Prowadząca Anna Polak. Konieczne zapisy tel. 510 627 565 lub jogawgminie@wp.pl
Dodano: 08-04-2015

Warsztaty fotograficzne

Stowarzyszenie "Mała Szwajcaria" zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Czernichów na bezpłatne warsztaty fotograficzne dla początkujących. Pierwsze zajęcia już 18 kwietnia 2015 r. od godz. 15:00 do 18:00 Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim, po zajęciach teoretycznych plener.Zajęcia poprowadzi: Krzysztof Haase. Prosimy uczestników o zabranie aparatów fotograficznych. Szczegółowe informacje w załączniku.
Dodano: 10-04-2015

XII Konkurs Wielkanocny Stół

W sobotę 28 marca 2015 r. w remizie OSP Międzybrodzie Bialskie, odbyła się dwunasta edycja gminnego Konkursu Wielkanocny Stół. W załączeniu fotorelacja i wiersz autorstwa pana Kazimierza Pantoł, podsumowujący starania gospodyń z KGW pt. "STÓŁ WIELKANOCNY".
Dodano: 30-03-2015

Ognisko muzyczne nauka gry na instrumentach perkusyjnych

Gmina Czernichów zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia nowo powstałego ogniska muzycznego, nauki gry na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w Centrum Kultury w Międzybrodziu Bialskim. Nabór trwa w piątki od godziny 17.00 do 18.00 lub pod tel. 517 227 731.
Zapraszamy również na zajęcia w ognisku instrumentów dętych w każdy wtorek i czwartek zapisy pod tel. 608411214
Dodano: 16-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Czernichów wybrani

22 marca 2015r. na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Czernichowa dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Ponownie Sołtysem sołectwa Czernichów został Pan Wiesław Kliś. RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Mieczysław Czylok, Paweł Górny, Paweł Kliś, Sławomir Malczewski, Leszek Nowak, Bogumiła Wojtanek.
Dodano: 24-03-2015

Spotkanie z Piotrem Świątczakiem autorem książki "Piotr Jaglic, Alfons Kiprowski i Adam Szumlak-zapomniani uciekinierzy z KL Auschwitz"

Historyk spotka się z młodzieżą 25 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim przedstawi historię obozu Auschwitz ze zwróceniem szczególnej uwagi na to, że wśród licznych podobozów było także Aussenkommando SS Sola Hutte w Międzybrodziu-Porąbce. Autor opowie o ucieczkach z obozu i przedstawi tę opisaną w swojej książce. Wykładowi towarzyszyć będzie projekcja filmu pt. "Uciekinier".
Dodano: 23-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Międzybrodzia Żywieckiego wybrani

15 marca 2015 roku na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Międzybrodzia Żywieckiego. Nowym sołtysem Międzybrodzia Żywieckiego wybranym w drugiej turze został Pan Jacek Kliś. RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Krzysztof Bogdanowski, Tomasz Drewniak, Szymon Dudek, Mirosław Martyniak, Jakub Wawak i Henryk Zemczak.

Dodano: 16-03-2015

100 dni do XVII Biegu Górskiego ŻAR 2015

XVII Bieg Górski ŻAR 2015
Międzybrodzie Żywieckie, 27 czerwca 2015
Pragniemy „ŻAR-liwie” zaprosić wszystkich sympatyków biegów górskich oraz miłośników odpoczynku na łonie górskiej przyrody, do wzięcia udziału w XVII Międzynarodowym Biegu Górskim ŻAR 2015, start już za 100 dni !
www.maratonypolskie.pl

Dodano: 19-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Tresnej wybrani

8 marca 2015r. na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Tresnej dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Ponownie Sołtysem sołectwa Tresna została Pani Maria Pantoł. RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Tadeusz Biernat, Rafał Boczek, Janusz Gębala, Władysława Hankus, Józef Łatanik, Tadeusz Omasta.

Dodano: 09-03-2015

Konkurs Wielkanocny Stół Gminy Czernichów

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Czernichów i Wójt Gminy Czernichów zapraszają na Konkurs Wielkanocny Stół Gminy Czernichów, który odbędzie się 28 marca 2014 r. na sali OSP Międzybrodzie Bialskie. Konkursowi towarzyszyć będzie kiermasz wielkanocny, występy artystyczne oraz degustacja specjałów przygotowanych przez KGW z terenu Gminy Czernichów. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na Mazurka Wielkanocnego Gminy Czernichów (regulamin konkursu w załączniku). Zapraszamy!
Dodano: 16-03-2015

Wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla Obronności Kraju”

Decyzją Ministra Obrony Narodowej w dniu 10 marca 2015 roku na V sesji Rady Gminy Państwo Mrowiec wyróżnieni zostali SREBRNYM MEDALEM za zasługi dla Obronności Kraju.
Dodano: 10-03-2015

Sołtys i Rada Sołecka Międzybrodzia Bialskiego wybrani

1 marca 2015r. na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Czernichów, mieszkańcy Międzybrodzia Bialskiego dokonali wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Międzybrodzia Bialskiego.

Ponownie Sołtysem Międzybrodzia Bialskiego został Pan Krzysztof Stwora

RADĘ SOŁECKĄ wybrano w składzie: Czulak Marta, Dudek Antoni, Iskierka Stanisław, Harat Piotr, Konior Tadeusz, Rokita Roman, Stwora Rafał, Szlagor Jacek, Waluś Wioletta, Zątek Kazimierz.

Dodano: 02-03-2015

Warsztaty folklorystyczne WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW

Gmina Czernichów i Starostwo Powiatowe w Żywcu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na WIELKANOCNE WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE, które odbędą się w dniu 18 marca 2015 o godzinie 13.00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czernichowie. Tematem warsztatów będzie wykonywanie palm wielkanocnych i pisanek.
Dodano: 23-02-2015

Wynik IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego ROK 2015 ROKIEM TEATRU

W załączeniu przedstawiono protokół z pracy komisji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 13 marca 2015 r, uczestnikom i zwycięzcom Gratulujemy !
Dodano: 13-03-2015