1 czerwca 2020,imieniny Justyna, Anieli, Konrada

Grupa kolędnicza Herody z Międzybrodzia Żywieckiego

Grupa kolędnicza powstała w grudniu 2009 roku.

Pomysłodawcą i założycielem grupy „Herody” jest Jan Pituła z Międzybrodzia Żywieckiego. Grupę kolędniczą zgodnie z tradycją tworzą mężczyźni w różnym wieku, ale w większości po 40 – tce. Inscenizacja przedstawiona przez „Herodów” oparta jest na dawnych tradycjach kolędniczych, ze śpiewem i mową w tutejszej gwarze.

Na 41 Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych Żywieckie Gody 2010 „Herody” zdobyły GRAND PRIX.
II miejsce na III Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym 2010 w Dąbrowie Górniczej.
II miejsce na 43 Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Żywieckie Gody 2012.
Dodano: 01-06-2020

Zespół Kolędniczy Roztoka i Roztoka Mała z Czernichowa

Zespół Kolędniczy Roztoka i Roztoka Mała z Czernichowa to znani na Żywiecczyźnie kolędnicy z szopką, którym już od dziesiątków lat przewodzi Roman Kos..
Dodano: 01-06-2020

Regionalny Zespół Dziecięcy JAWORZYNA z Międzybrodzia Żywieckiego

Regionalny Dziecięcy Zespół "Jaworzyna" z Międzybrodzia Żywieckiego został reaktywowany w 2003 r. i jest wspaniałą wizytówką kultury i tradycji Podbeskidzia..
Dodano: 01-06-2020

Młodzieżowy Zespół Rozrywkowy BIG BAND

Młodzieżowy Zespół Rozrywkowy Big Band pod kierunkiem pana Tomasza Drewniaka to zespół istniejący już od lat. Wcześniej grał w Czernichowie pod kierunkiem pana Stanisława Pałygi, teraz na nowo reaktywowany przez młodych muzyków, którzy swoją pasją do muzyki rozrywkowej potrafią zainteresować każde pokolenie..
Dodano: 01-06-2020

Orkiestra Dęta OSP CZERNICHÓW-TRESNA

Orkiestra prowadzona pod kierownictwem kapelmistrza Stanisława Pałygi czynnie działa od 2000 r. Członkowie orkiestry kultywują tradycje muzykowania, czynnie uczestnicząc w ciągu roku w licznych uroczystościach kościelnych i społecznych..
Dodano: 01-06-2020

Orkiestra Dęta OSP MIĘDZYBRODZIE BIALSKIE

Orkiestra dęta OSP Międzybrodzie Bialskie założona została w 1914 r. a w ustaleniu początków powstania pomóc może niezbity dowód, jakim jest bęben wykonany dla naszej orkiestry przez Jerzego Krywalskiego prowadzącego Fabrykę Instrumentów Muzycznych w Cieszynie. Instrument ten z wyryta datą 1914 r. w dalszym ciągu znajduje się w posiadaniu muzyków.http://www.ospmiedzybrodzie.pl. Kapelmistrzem orkiestry jest Tomasz Drewniak.
Dodano: 01-06-2020

Chór KAMERTON z Czernichowa-Tresnej

Chór Kamerton z Czernichowa -Tresnej to funkcjonujący w Gminie Czernichów zespół wokalny. W 2016 roku zespół będzie obchodził 10-lecie istnienia. Wspólnota ta jest pełna zapału do rozwijania swoich umiejętności wokalnych.
Dodano: 01-06-2020

Chór MIĘDZYBRODZIANKA z Międzybrodzia Bialskiego

Nasza wspólnota istnieje już blisko 60 lat. Głównym celem działania Zespołu jest promowanie kultury naszego regionu wśród szerokiego grona odbiorców, uczestników, mieszkańców, turystów z kraju i zagranicy. Chór Międzybrodzianka jest uczestnikiem i organizatorem wielu imprez, o różnym charakterze i zasięgu.
Dodano: 01-06-2020