Gmina  

www.czernichow.com.pl
  Wypoczynek  
szukaj  
 
 
Aktualności
imprezy, komunikaty
Gmina
samorząd, mieszkańcy
Wypoczynek
kultura, sport, turystyka
Biznes
firmy, inwestycje
 
  Pogoda Mapy Multimedia Portal Kontakt
 
  22 kwietnia 2018, imieniny Leona, Kai, Heliodora schowaj animację  
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Wypoczynek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    E - Administracja
    biuletyn
informacji
publicznej
    E-Urząd
    fundusze
europejskie
    fundusze
krajowe
    platforma
e-usług
publicznych
    Dziennik Ustaw
Monitor Polski
    Centralna Ewidencja
i Informacja
o Działalności
Gospodarczej
    E-Mapa
    Cmentarze
Wyszukiwarka
 
    Aktualnie
    Kamera
    Hotspot
 
    Kontakt
Urząd Gminy Czernichów
z siedzibą w Tresnej
34-311 Czernichów
ul. Żywiecka 2
woj. Śląskie
tel.: +48 33 866 13 25
fax: +48 33 866 12 87
gmina@czernichow.com.pl
www.czernichow.com.pl
Godziny otwarcia urzędu:
Poniedziałek - Piątek
 
7.30 - 15.30
 
Nr Rach. Bankowego
Bank Spółdzielczy Porąbka
68 8124 0009 2001 0000
0172 0003
 
 
Aktywna turystyka na cztery pory roku
Dla większości turystów nie ma prawdziwego wypoczynku bez korzystania z różnych możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. W Gminie Czernichów rekreację uprawia się w górach, nad wodą a nawet w… powietrzu. Tutaj na pewno nikt nie będzie się nudził. Jest mnóstwo atrakcji, które zapełnią czas wypoczynku o każdej porze roku. Dla miłośników sportów powietrznych ulubionym miejscem jest góra Żar, zwana górą lotników. Ze względu na sprzyjające prądy powietrzne, szybownicy i paralotniarze mają na miejscowym lotnisku doskonałe warunki do szybkiego wzbijania się w powietrze. Ci, którzy wolą wypoczynek bez odrywania się od ziemi mogą podziwiać te popisy z niezwykle malowniczo położonego szczytu Góry Żar. Amatorzy sportów powietrznych mogą uczyć się latać w Górskiej Szkole Szybowcowej, z tradycjami sięgającymi 1936 roku. Można tutaj odbyć szkolenie pod okiem fachowców, podziwiać jak z przestrzenią radzą sobie inni albo po prostu wybrać się z rodziną na wypoczynek. Szkoła posiada własny hotel, a lotnisko otaczają zbocza zachęcające do spacerów i wycieczek.

Na Górze Żar można także szukać bardziej ekstremalnych wrażeń. Działa tutaj grawitacyjny tor saneczkowy oraz park linowy z czterema trasami. Park usytuowany jest przy dolnej stacji kolejki szynowo-torowej na szczyt góry, która jest wielką atrakcją dla każdego turysty. Z okien wagonika pnącego się po stoku Żaru otwiera się wspaniały widok na panoramę Beskidów wraz z przełomem Soły i szczyty Beskidu Małego. Na stoku Góry Żar działa także baza do uprawiania zorbingu, mountainboardingu, paintballa oraz off-roadu. Coraz więcej turystów, szczególnie młodych, wybiera właśnie takie niekonwencjonalne sposoby na rozładowanie stresu i odprężenie. Wyciąg z naśnieżanym i oświetlanym stokiem to prawdziwa zimowa atrakcja dla narciarzy
i miłośników snowboardu. Poza górą Żar na terenie gminy działa także kilka innych wyciągów dobrze przygotowanych na przyjęcie amatorów sportów zimowych.

Wypoczynek znajdą tutaj także zdobywcy górskich szczytów. Jest mnóstwo malowniczych szlaków, szczytów i schronisk. Możliwości, wersji tras, wyboru stopnia ich trudności i czasu koniecznego do przejścia jest bardzo wiele. Wszystkie szlaki w gminie zostały odnowione i nawet turystom odwiedzającym ten rejon po raz pierwszy łatwiej i bezpieczniej się nimi poruszać. Szlaki nie są tu zazwyczaj wąskimi ścieżkami, ale wygodnymi trasami. Najpopularniejsze z nich prowadzą na Jaworzynę, Rogacz, Cisowe Grapy czy Kościec. Amatorzy turystyki rowerowej napotkają w Gminie Czernichów trasy górskie o dużym nachyleniu. Dla miłośników jazdy terenowej pokonanie góry Żar i zjazd w kierunku Porąbki będzie dużym wyzwanie, natomiast atrakcyjność tutejszych tras i piękne widoki, które przy okazji można podziwiać, przyciągają do gminy Czernichów miłośników zlotów i imprez rowerowych.

Jezioro Żywieckie i Jezioro Międzybrodzkie to idealne miejsca do żeglowania, pływania rowerkiem wodnym czy kajakiem albo do surfingu. Na turystów czekają liczne, dobrze przygotowane przystanie wodne i wypożyczalnie sprzętu. Ci, którzy wolą wypoczynek na brzegu mogą opalać się na plaży lub w cieniu otaczającego jeziora lasu.

W pobliskich restauracjach, zajazdach i karczmach można także spróbować lokalnych specjałów kulinarnych.
Dodano : 01-01-1970 1:00:00
Dowiedz się więcej
Zapytaj
 
 
kampanie  
noclegi  
atrakcje  
gastronomia  
foto galerie  
zabytki  
baza firm  
 
Miejscowości Partnerskie
  Bicester
(Anglia)
   
  Neunkirchen
-Seelscheid
(Niemcy)
   
  Opponitz
(Austria)
   
 
Csór
 
 
Nasi Sąsiedzi
     
  Kozy   Łękawica  
     
  Łodygowice   Porąbka  
     
  Wilkowice   Żywiec  
 
Współpracujemy
     
  PSP w Żywcu   WKU Bielsko-Biała  
     
  Starostwo Powiatowe w Żywcu   Województwo śląskie  
     
  Komenda Powiatowa Policji w Żywcu    
 
 
 
 
    Gmina Czernichów   Aktualności Czernichów Wypoczynek Biznes  
  www.czernichow.com.pl   Informacje o polityce cookies Pogoda Mapy Multimedia Portal Kontakt  
 
  Na zlecenie STRADA Consulting Projekt, grafika, wykonanie - Marek Landowski   SEO, CMS, wykonanie - Michał Glajc