6 kwietnia 2020,imieniny Izoldy, Celestyna, Wilhelma

Informacje

Nowe obostrzenia związane z walką z koronawirusem

Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!

Zwłaszcza, że największa fala zachorowań przed nami. Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tysięcy złotych.

 • od 10:00 do 12:00 możliwość robienia zakupów w sklepach wyłącznie dla osób 65+,
 • w weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte,
 • sklepy i punkty usługowe – w środku będzie mogło przebywać 3 klientów na kasę,
 • obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach,
 • zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki opiekuna,
 • zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich,
 • obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi.

Szczegóły dostępne na https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki
Dodano: 31-03-2020

Komunikat Zakładu Usługowo-Produkcyjnego Gospodarki Wodno-Ściekowej Isepnica

Szanowni Klienci, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii wywołanego przez koronawirusa SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Zakład Usługowo-Produkcyjny Gospodarki Wodno-Ściekowej „Isepnica” informuje, że wstrzymuje dokonywanie odczytów wodomierzy przez naszych pracowników do odwołania.

Prosimy o przekazywanie informacji o stanach wodomierzy:

Ponadto informujemy, że wszystkie służby przedsiębiorstwa pracują w sposób ciągły, aby zapewnić dostarczanie bezpiecznej wody do Waszych mieszkań i miejsc pracy oraz odbiór i oczyszczanie ścieków. Bardzo prosimy o unikanie bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami w terenie i zachowanie odpowiedniej odległości. Wszystkie uwagi i zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

Przepraszamy za utrudnienia, ale służą one naszemu wspólnemu bezpieczeństwu.

Kierownik Zakładu Isepnica
Paweł Omyła
Dodano: 30-03-2020

Ograniczenia dostępności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Porąbce

W związku z ciągłym wzrostem zachorowań na koronawirusa (COVID-19) jesteśmy zmuszeni do maksymalnego ograniczenia dostępności Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bażanciej b/n w Porąbce. Odpady będą przyjmowane tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jednocześnie informujemy, iż na terenie PSZOK obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych na twarz oraz rękawiczek jednorazowych. Osoby nie posiadające w/w wyposażenia nie zostaną wpuszczone na teren PSZOK. Wprowadzone ograniczenia dostępności PSZOK mają na celu ochronę mieszkańców przed zagrożeniami jakie niesie obecna epidemia.

F.U. „ATRA” Krzysztof Pardela
ul. Krakowska 120, 43-353 Porąbka
Dodano: 30-03-2020

Nowe zasady funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żywieckiego

Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Żywieckiego z uwagi na obecną sytuację oraz w związku z czynnościami polegającymi na przeciwdziałaniu COVID-19 tj. zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem jego rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków tej choroby Powiat Żywiecki wprowadza od dnia 25 marca 2020r. do odwołania szczególne zasady funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Żywieckiego znajdujących się:

 • Żywiec, ul. Krasińskiego 13 (budynek Starostwa Powiatowego w Żywcu),
 • Żywiec, ul .Ks. Pr. S. Słonki 24 (budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu),
 • Łodygowice, ul. Królowej Jadwigi 6,
 • Węgierska Górka, ul. Zielona 43,
 • Żywiec, ul. Krasińskiego 13 (budynek Starostwa Powiatowego w Żywcu),
 • Jeleśnia, ul. Plebańska 1 (budynek Urzędu Gminy w Jeleśni).

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się wg kolejności zgłoszeń, po wcześniejszym umówieniu terminu rozmowy poprzez:

 • złożenie kompletnego pisemnego wniosku na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego za pośrednictwem listu – zgłoszenie porady na odległość,
 • złożenie kompletnego wniosku w formie skanu bądź zdjęcia przesłanego na adres e-mail: s8426@zywiec.powiat.pl,
 • w wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu ustnie przez telefon w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Żywcu pod numerem 33 860 50 21.

W wyznaczonym przez Powiat terminie i w uzgodnionej podczas rejestracji formie skontaktuje się z Państwem osoba obsługująca punkt NPP i NPO !!!
Dodano: 27-03-2020

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Nawiązując do najświeższych ograniczeń wprowadzonych przez Rząd Polski w związku z epidemią koronawirusa apeluję do wszystkich mieszkańców Gminy Czernichów o ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkich wyjść z domu. Wychodźmy tylko w sytuacjach bezsprzecznie niecierpiących zwłoki, jak. np. dokonanie niezbędnych zakupów w sklepie czy aptece. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Aktualne informacje i zalecenia w związku z koronawirusem dostępne są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/koronawirus

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos- Harat
Dodano: 24-03-2020