21 maja 2019,imieniny Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Komunikaty

Zasady poboru opłaty miejscowej

Na stronie internetowej BIP opublikowano zasady poboru opłaty miejscowej - https://www.czernichow.finn.pl/bipkod/21166278
Dodano: 14-05-2019

Wilk wyrządził szkody? Zgłoś problem do RDOŚ w Katowicach

Na terenie województwa śląskiego wilki występują najliczniej w Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Małym oraz Beskidzie Śląskim od 2006 roku. Jednak obecnie stopniowo osiedlają się także w innych, nizinnych lasach naszego regionu. Młode, dojrzałe osobniki wędrują nawet na duże odległości (kilkaset kilometrów), aby znaleźć partnera i miejsce na założenie grupy rodzinnej.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach zwraca się z prośbą o informowanie o ich występowaniu, zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na stronie Stowarzyszenia dla Natury Wilk. Informacje przekazywać można za pomocą FORMULARZA do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, a także bezpośrednio do pracowników Stowarzyszenia:
dr Sabiny Pierużek-Nowak, e-mail: sabina.nowak@polskiwilk.org.pl, tel.: 606-110-046;
Roberta Mysłajka, e-mail: robert.myslajek@igib.uw.edu.pl, tel.: 788-795-353..
Dodano: 13-05-2019

Praca w Gminnym Zespole Oświatowym

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze referenta ds. płac w Gminnym Zespole Oświatowym w Czernichowie - szczegóły dostępne na stronie http://gzo-czernichow.ebip.info.pl/index.php?n=i&id=7413&akcja=info&menu=320#tresc_main
Dodano: 08-05-2019

Wybory Śląskiej Izby Rolniczej

31 maja 2019 r. upływa V kadencja organów samorządu rolniczego. Kolejne wybory odbędą się w dniu 28 lipca 2019 r. Każdy, kto pragnie wspierać Izbę w dążeniu do poprawy sytuacji rolnictwa w kraju, powinien w sposób czynny uczestniczyć w tegorocznych wyborach. Zgodnie z Ustawą o Izbach Rolniczych czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach do walnego zgromadzenia mają członkowie izby. Członkiem izby rolniczej z mocy prawa, jest każda osoba fizyczna i prawna będąca podatnikiem podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym oraz podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Przysługuje im prawo kandydowania i głosowania w wyborach do Rad Powiatowych Śląskiej Izby Rolniczej. Osoba prawna realizuje swoje prawa wyborcze za pośrednictwem przedstawiciela wskazanego przez władze tej osoby, uprawnionego do jej reprezentowania przy czynnościach prawnych. Zasady wyborów iraz szczegółowe informacje dostępne sa na stronie internetowej http://www.sir-katowice.pl/wybory2019-2023
Dodano: 06-05-2019

Sterylizacja kotów jest potrzebna

W związku z rosnącym problemem bezdomnych i dziko żyjących kotów na terenie Gminy Czernichów, które coraz bardziej się rozmnażają pozostając bez opieki człowieka (wyrzucane z domu, podrzucane sąsiadom, biegające samopas) prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją. Pamiętajmy, że każda interwencja dotycząca bezdomnych i dziko żyjących zwierząt na terenie Gminy Czernichów płacona jest z budżetu gminy. Biorąc zwierzę pod swój dach każdy jest odpowiedzialny za życie i zdrowie tego zwierzęcia.
Dodano: 26-04-2019

Konkurs fotograficzny pn. Krajobraz i przyroda województwa śląskiego

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas VII-VIII i gimnazjalnych, a jego celem jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej walorów przyrodniczych województwa śląskiego; zachęcanie do odpoczynku na świeżym powietrzu, pogłębianie wiedzy o wartościach przyrodniczych swojej najbliższej okolicy oraz terenów przyrodniczo cennych; kształcenie zdolności artystycznych w dziedzinie fotografii przyrodniczej.

Konkurs realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej ZPKWŚ pn. „Bliskie spotkania z przyrodą” dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Dodano: 24-04-2019