21 kwietnia 2021,imieniny Anzelma, Bartosza, Feliksa

Komunikaty

Wójt Gminy Czernichów ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników Urzędu Gminy!

Na terenie Gminy Czernichów pojawiły się dwie kobiety , które powołują się na zorganizowane w Urzędzie Gminy Czernichów spotkanie w sprawie dotacji na pompy ciepła, piece i panele fotowoltaiczne, na które ,,nikt nie przyszedł” i z tego powodu odwiedzają mieszkańców i uzupełniają ankiety. Wójt Gminy Czernichów informuje, że ww. sytuacja nie miała miejsca i pracownicy Urzędu Gminy nie odwiedzą mieszkańców, nie zbierają podpisów i nie proszą o wypełnienie ankiet! Sprawa została zgłoszona do Powiatowej Komendy Policji w Żywcu. Można również zadzwonić na numer 112 i zgłosić zdarzenie.

W załączeniu przykładowe plakaty rozdawane przez oszustów wśród mieszkańców naszej gminy.
Dodano: 21-04-2021

Komunikat - bezpłatny transport do punktu szczepień

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, iż Urząd Gminy Czernichów zapewnia bezpłatny transport tym Mieszkańcom naszej gminy, którzy mają trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień. Rządowy Program Szczepień przewiduje zapewnienie transportu gminnego osobom:

 • niepełnosprawnym tj. posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
 • mającym obiektywnie i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Przypominamy również, iż najbliższy punkt szczepień mieści się w Międzybrodziu Bialskim. Wszyscy Mieszkańcy, którzy zostaną zarejestrowani oraz będą mieli wyznaczoną datę i godzinę szczepienia mogą skontaktować się z pracownikiem tut. Urzędu pod numerem 33 866 13 25 lub 33 860 93 17, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 celem uzyskania informacji o możliwości skorzystania z bezpłatnego środka transportu. Transport będzie się odbywał z miejsca zamieszkania do punktu szczepień, jak też zostanie zapewniony na drogę powrotną. Zgłoszenie chęci skorzystania z bezpłatnego transportu powinno odbyć się niezwłocznie po uzyskaniu informacji o dacie i godzinie przyjęcia szczepienia. W trakcie rozmowy telefonicznej proszę poinformować również o problemach z poruszaniem się tak, abyśmy mogli dostosować środek transportu do Państwa potrzeb.
Dodano: 16-04-2021

Bądź na bieżąco! Zamów powiadomienia o wywozie swoich śmieci

Od kwietnia 2021 roku Urząd Gminy w Czernichowie uruchomił system SEGREGO, który umożliwi mieszkańcom w wygodny sposób wyszukać swój harmonogram odbioru odpadów, a nawet zamówić przypomnienia o nadchodzących terminach wywozu śmieci czy płatnościach.

Wygodne na dwa sposoby
System jest bezpłatny, mieszkańcy mają do niego dostęp na stronie www.czernichow.com.pl i w aplikacji mobilnej „BLISKO” dostępnej na Android i iOS. Dzięki aplikacji będziemy otrzymywać przypomnienia na telefon i dodatkowo wszystkie informację będą zawsze pod ręką. Korzystanie z SEGREGO w wersji mobilnej ma jeszcze jedną zaletę. Aplikacja BLISKO poza Gospodarką Odpadami w Gminie Czernichów udostępnia subskrypcję wiadomości od innych lokalnych nadawców.

Przydatne funkcjonalności
SEGREGO daje mieszkańcom wiele korzyści:

 • Udostępni aktualny harmonogram z podziałem na wszystkie kategorie opadów.
 • Pozwala zamówić powiadomienia wg wskazanego tematu np. przypomnienie o wywozie wybranej kategorii odpadów, przypomnienia o płatnościach i inne aktualności związane z gospodarką komunalną.
 • Powiadomienia i harmonogram będą odnosić się do konkretnego adresu, który wskaże użytkownik.
 • Mapa z punktami zbiórek różnych nietypowych odpadów poprowadzi nas do najbliższego miejsca, w którym oddamy odpad nienadający się do zwykłej przydomowej segregacji. Na mapie znajdziemy również kontenery na odpady wielkogabarytowe.
 • Mieszkańcy będą mogli ocenić prace firmy wywożącej, zgłosić nielegalne wysypisko lub inną nieprawidłowość związaną z czystością naszego otoczenia. Informacje zostaną przekierowane do właściwej jednostki, a użytkownik zostanie powiadomiony o statusie sprawy.

Dodano: 15-04-2021

Mieszkańcy Gminy Czernichów będą na bieżąco informowani przez urząd za pomocą nowoczesnej aplikacji BLISKO

Jakie informacje będziemy przesyłać

 • aktualne sprawy dotyczące mieszkańców
 • zagrożenia i niebezpieczeństwa
 • istotne utrudnienia i awarie z terenu gminy
 • imprezy kulturalne i sportowe
 • informacje o świadczeniach rodzinnych i dodatkach mieszkaniowych
 • ważne komunikaty od Stowarzyszeń z terenu gminy Czernichów
 • nadchodzące wydarzenia
 • sprawy rolnicze i środowiskowe, w tym bezpośrednie komunikaty od KRUS-u, ARiMR, czy WFOŚiGW
 • przypomnienia o opłatach lokalnych i podatkach
 • zagrożenia i ostrzeżenia pogodowe z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz ostrzeżenia wojewódzkie z RSO

Wójt Gminy Czernichów Barbara Kos-Harat uruchomiła nowoczesny system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów systemu będziemy na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon lub tablet! System dla użytkowników jest bezpłatny i restrykcyjnie przestrzega zasad wymaganych przez RODO. W systemie można zarejestrować się pobierając na smartfona lub tablet BEZPŁATNĄ aplikację BLISKO.
Dodano: 15-04-2021

Zawiadomienie

Na stronie internetowej BIP Urzędu Gminy Czernichów opublikowano zawiadomienie o wstrzymaniu biegów terminu załatwiania spraw dot. wniesienia skarg - https://www.czernichow.finn.pl/bipkod/13260036
Dodano: 14-04-2021

Spis powszechny rozpoczęty

Rozpoczyna się spis powszechny! Najważniejsze badanie realizowane przez statystykę publiczną, dotyczące wszystkich mieszkańców Polski. Wejdź na https://spis.gov.pl/ i spisz się przez Internet, bo #liczysiękażdy!
Dodano: 01-04-2021

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności strony internetowej Urzędu Gminy Czernichów www.czernichow.com.pl - kliknij dowiedz się więcej
Dodano: 08-01-2021

AKCJA ZIMA 2020/2021

DROGI GMINNE
Urząd Gminy Czernichów informuje, że w sezonie zimowym 2020/2021 akcja zimowego utrzymania dróg gminnych prowadzona jest od dnia 30.10.2020 do 30.04.2021r. Telefony kontaktowe do Urzędu Gminy Czernichów w sprawie odśnieżania dróg gminnych:

 • tel. 33 860 93 34, 33 866 13 25 (w godz. 7.30 – 15.30)
 • tel. 795 548 392 (w godz. 15.30 – 7.30)

DROGI POWIATOWE
Jednocześnie przypominamy, że za drogi i chodniki powiatowe na terenie gminy Czernichów czyli:

 1. ulice Bielska oraz Żarnówki w Międzybrodziu Bialskim
 2. ulica Beskidzka w Międzybrodziu Żywieckim
 3. ulica Roztoki w Czernichowie
 4. ulica Nad Jeziorem w Tresnej

odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu który w ramach prowadzonej Akcji Zima przyjmuje zgłoszenia pod numerami telefonów:

 • 33 862-05-72 tel. (w godz. 6.45 – 14.45)
 • 33 862-05-73 tel/fax
 • 664 433 352 (w godz. 14.45 – 6.45)

DROGA WOJEWÓDZKA
Za zimowe utrzymanie drogi wojewódzkiej numer 948 przebiegającej przez Tresną, Czernichów, Międzybrodzie Bialskie oraz chodnik, odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach który przyjmuje zgłoszenia pod numerami:

 • Koordynator tel. 797 603 383
 • Wykonawca tel. 500 106 270

CHODNIKI DLA PIESZYCH
Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1289 ze zm.) za odśnieżanie i odladzanie chodników odpowiada właściciel nieruchomości wzdłuż której chodnik jest położony. Jednocześnie informujemy, że chodniki będzie odśnieżać spółka komunalna Eco Team Service Sp. z o.o., ale w pierwszej kolejności te położone wzdłuż obiektów gminnych, zwłaszcza szkół.

info: Paweł Płonka
Dodano: 22-12-2020