21 kwietnia 2021,imieniny Anzelma, Bartosza, Feliksa

Imprezy i wydarzenia

Akcja Sprzątania Świata w Gminie Czernichów rozpoczęta!!

W sobotę 10 kwietnia grupa zapaleńców spotkała się aby wspólnie z wielką determinacją posprzątać wysypisko w Małej Tresnej i jak powiedzieli nie jest to ostatnia taka akcja!! Dzikie wysypisko w Małej Tresnej, które mimo, że wcześniej bywało sprzątane, co roku zaśmiecone jest kolejnymi odpadami.

W imieniu całej społeczności lokalnej dziękuję wszystkim osobom sprzątającym oraz organizatorom – Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Czernichów za wzorowo przeprowadzoną akcję w reżimie sanitarnym. Serdecznie gratuluję inicjatywy i pomysłu zawiązania nieformalnej grupy pn. Czyściciele.

W Przysiółku Barabasze, na terenie należącym do Powiatu Żywieckiego zebrano na dzikim wysypisku blisko 2 tony śmieci – opony, dywany, części samochodowe, szkło, plastik. Wspólna akcja Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Czernichów, Powiatu i Urzędu Gminy zakończyła się sukcesem. Przed nami kolejne akcje Sprzątania Świata, niestety obostrzenia powodują odwoływanie masowych akcji i przekładanie ich terminów. Zostały przełożone akcje organizowane przez sołectwo Międzybrodzie Bialskie, sołectwo Międzybrodzie Żywieckie, Wody Polskie, Straż Rybacką.

Miałam przyjemność sprzątać wysypisko wraz z wolontariuszami – było ciężko ale radośnie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i polecam się na przyszłość.
W tym miejscu pragnę również podziękować tym wszystkim anonimowym wolontariuszom, którzy sprzątają swoje kawałki świata, dzikie wysypiska, leśne ścieżki, przydrożne rowy.

Przypominam że pod numerem telefonu 338609334 do urzędu gminy można zgłaszać zebrane śmieci lub inne problemy związane z gospodarką odpadami i zaśmieconymi miejscami. Dodatkowo informuję, że od 1 kwietnia działa ekipa codziennie sprzątająca główne place, szlaki komunikacyjne. Już wkrótce w centrach sołectw staną kosze na segregowane śmieci.

Wójt Gminy Czernichów
Barbara Kos-Harat
Dodano: 16-04-2021